Zincir Örgü Modeli Yapımı / Akıcı Anlatım

Modelimize şal modellerinde atkı bebek yeleklerinde ve gelin, bebek yeleklerinde kullanabileceğiniz oldukça zarif duran model. Benim çok severek yaptığım bir örgü model hem görünümü güzel aynı zamanda yaımı çok kolay. Vidomuzu dikkatlice izlemeniz yeterli olacaktır. Modelimize istediğimiz kadar zincir çekiyoruz yapıcağımız modele uygun olacak şekilde.

Zincir çektikden sonra sıra sonuna kadar sadece sık iğne yapıyoruz. Her sık iğneye bir kez batıyoruz. Üst sıraya gelince yedi zincir çekip dördüncü sık iğneye batıyoruz. 7 zincir çek 4 .sık iğneye bat. 7 zincir çek 4.sık iğneye bat.

Bu şekilde sıra sonuna kadar aynı işlemi tamamlıyalım. Diğer renge grçiş yapalım. Bu sırada aynı işlemi yapıyoruz. 7 zincir çek tam ortadaki sık iğneye bat. 7 zincir çek ortadski sık iğneye bat. Bu sırayıda bu şekilde tamamlayalım. Diğer renge geçelim.

Bu sırada 7 zincir çekip aynı rengimize ortasına denk gelicek şekilde sabitliyelim. Buşekilde sırayı tamamlayalım. İstediğimiz boyuta gelene kadar aynı işlemi uyguluyoruz.

Bu sırada 7 zincir çekip aynı rengimize ortasına denk gelicek şekilde sabitliyelim. Bu şekilde sırayı tamamlayalım. İstediğimiz boyuta gelene kadar aynı işlemi uyguluyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.