Zebra Patik Yapımı / Videolu Anlatım

1.583
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere zebra patik yapımı paylaşacağım. Zebra patik modeli iki şişle yapılan çok kolay patik modelimiz. Modeli çeyizlik patik olarak da kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Şiş
  • 2 adet patiklik ip
  • İğne
  • Makas

Yapılışı

Zebra patik modeli yapımı için ilk olarak işimize 54 ilmek atalım. 1 sıra kahverengi iple ters örgü bir diğer adıyla da haroşa örgü örelim. Arka kısmında beyaz ipi bağlayalım ve ilk ilmekle birlikte 40 ilmek beyaz iple ters örelim.

Kalan 14 ilmek şişimizde bekleyip örmeden beyazla geri dönüp ilmekleri ters örelim haraşo ya devam edelim. Diğer iple ilmeklerin tamamını örelim. 1 sıra pembe iple ters örgü bir diğer adıyla da haroşa örgü örelim.

Arka kısmında beyaz ipi bağlayalım ve ilk ilmekle birlikte 40 ilmek beyaz iple ters örelim. Kalan 14 ilmek şişimiz de bekleyip örmeden beyazla geri dönüp ilmekleri ters örelim haraşo ya devam edelim. Diğer iple ilmeklerin tamamını örelim.

1 sıra diğer iple ters örgü bir diğer adıyla da haroşa örgü örelim. Arka kısmında beyaz ipi bağlayalım ve ilk ilmekle birlikte 40 ilmek beyaz iple ters örelim. Kalan 14 ilmek şişimizde bekleyip örmeden beyazla geri dönüp ilmekleri ters örelim haraşo ya devam edelim.

Kahverengi iple ilmeklerin tamamını örelim. Diğer 40 ilmek örelim. Bu şekilde haraşo ya devam edelim.Sadece beyaz haraşo sırasını saydığımız da 24 diş haraşo olana kadar devam edelim. En son kahverengi sıramızı tamamladıktan sonra arka kısımda ilmekleri kapatalım.

Diğer ipimizi iğneyle takalım. İlk burun kısmını dikelim. Orta kısmından 14 beyaz haraşo dişine kadar dikelim. Arka kısmını dikelim. Kenar oyasıyla birlikte patiğimizi bitirelim
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.