Zarif Çiçekli Tığ Oyası Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere zarif çiçekli tığ oyası yapımını paylaşacağım. Hem çeyizler için hem günlük kullanım için örebileceğiniz kolay bir oya modeli. Tığ işi severler için harika bir oya.

Malzemeler

  • İki renk oya ipi
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Zarif çiçekli oya modeli yapımı için öncelikle ipi tığ battıya sabitleyelim. 3 zincir çekip başına bir alalım yandakine girelim önce bir sonra iki sonra iki alalım. 4 zincir çekelim aradan girip kapatalım. 3 adet zincir çekip yandaki tığ battıya girip sabitleyelim. 3 adet zincir çekelim başına bir alalım yandakine girelim önce bir sonra iki sonra iki alalım.

4 zincir çekelim aradan girip kapatalım. 3 adet zincir çekip yandaki tığ battıya girip sabitleyelim. 3 zincir çekip başına bir alalım yandakine girelim önce bir sonra iki sonra iki alalım. 4 zincir çekelim aradan girip kapatalım. 3 adet zincir çekip yandaki tığ battıya girip sabitleyelim.Bu şekilde vereceğimiz arayı yapalım. 2 zincir çekip kapatalım.

2 zincir çekelim yandakinde kapatalım. 2 adet zincir çekip yandakinde kapatalım. 4 adet tığ battı yapalım. 10 zincir çekelim ve geriye dönelim. 3. tığ battıya girip kapatalım. 3 zincir çekip düz yüzüne dönelim önce bir sonra iki sonra iki alalım. Başına iki alıp yuvaya girelim iki iki çekelim. Başına iki alıp yuvaya girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim.

Başına üç kez alıp yuvaya girelim iki iki iki çekelim. Başına üç kez alalım önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 5 adet zincir çekelim ve girip kapatalım. Pembe iple ortadaki yaprağın yuvasına girelim ve sabitleyelim. 5 zincir çekelim örümcek çekelim. Başına iki alıp yuvaya girelim tekrar önce bir sonra iki sonra iki çekelim.

Tekrar örümcek çekelim başına iki alalım yuvaya girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Başına iki alıp yuvaya girelim tekrar önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Tekrar örümcek çekelim başına iki alalım yuvaya girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Yaprağın ucuna girelim 1 zincir çekip çevirelim.

Örümceğin iki kanadını alıp sık iğneyle girelim. 4 zincir çekelim başına iki alalım iki kanadına batalım iki iki çekelim. Başına iki alıp girelim iki iki çekelim. Başına iki alıp girelim iki iki iki çekelim. 4 zincir çekip aynı yuvaya girip kapatalım. Bu şekilde yaptığımız yuvaların etrafına trabzanlar yapalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.