Zambak Motifli Tığ Oyası Yapımı

4.804
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ oya modeli ile karşınızdayız. Büyük oya modeli sevenlerin favorisi olacak oya modeli. İsterseniz oya modeli yapımını isterseniz çeyizlik isterseniz de hediyelik olarak da kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 adet oya ipi
  • Tığ
  • Makas
  • Çakmak

Yapımı

Oya modeli için ilk olarak beyazı ipi alalım 10 adet zincir çekelim ilk zincire batalım. 9 zincir çekelim başını 1 alalı yuvaya girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. 5 zincir çekelim 1 defa alalım önce 1 sonra 2 sonra 2 alalım. 5 zincir çekelim 1 defa alalım yuvaya girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim. Bu şekilde 5 tane yuva oluşturalım. 4 zincir çekelim 1 alalım yuvaya girelim trabzan yapalım.

1 defa saralım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim bu şekilde aynı yuvaya 8 adet trabzan yapalım. 4 zincir çekelim çevirelim ilk trabzan tepesine kapatalım. Yandaki trabzan tepesine kapatalım. 3 zincir çekelim girip kapatalım 3 zincir yuvaya gir kapat bu şekilde 8 adet olacak. 4 zincir çekelim çevirelim 2. yuvaya girip kapatalım. 3 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım.

3 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım. 3 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım. Bu şekilde 7 adet yuva olacak. 4 zincir çekelim çevirelim ilk trabzan tepesine kapatalım. Yandaki trabzan tepesine kapatalım. 3 zincir çekelim girip kapatalım 3 zincir yuvaya gir kapat bu şekilde 8 adet olacak.

4 zincir çekelim çevirelim 2. yuvaya girip kapatalım. 3 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım. 3 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım. 3 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım. Bu şekilde 6 adet yuva olacak. Bu şekilde yuvaları azaltarak devam edelim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.