Yuvarlak Lif Modeli Yapımı / Videolu Anlatım

3.177
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere yuvarlak lif modelleri yapımı paylaşacağım. Modeli tek renk olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet lif ipi
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapılışı

Yuvarlak lif yapımı için ilk olarak 8 zincir çekelim ilk zincire sabitliyerek halka şekli verelim. Halkanın içine fıstık yapalım. 2 zincir çekelim fıstık yapalım halkanın içine toplam da 8 tane fıstık olacak. İp değişimi yapalım. Üst sıraya geçince fıstık arasına sabitliyelim

1 fıstık yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım. Diğer fıstık arasına geçelim 1 fıstık yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım. Diğer fıstık arasına geçelim 1 fıstık yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım.

Üst sıraya geçince fıstık arasına 1 fıstık yapalım kapatmadan diğer fıstık arasına 1 fıstık yaparak ikisini birden kapatalım. Aynı yere 1 fıstık yapalım kapatmadan diğer fıstık arasına 1 fıstık yaparak ikisini birden kapatalım. Aynı yere 1 fıstık yapalım kapatmadan diğer fıstık arasına 1 fıstık yaparak ikisini birden kapatalım. Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım.

Üst sıraya geçince ip değişimi yapalım 2 fstık arasına 1 fıstık yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım 1 zincir çekelim diğer fıstık arasına geçelim. 1 fıstık yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım 1 zincir çekelim diğer fıstık arasına geçelim.

1 fıstık yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım 1 zincir çekelim diğer fıstık arasına geçelim. Bu şekilde tekrarlayalım arada çektiğimiz 1 zincir her sırada 1 tane fazla yaparak 8 zincire çıkaracağız. Topla yeşil rengimizle sıramız 8 sıra olacak. Daha sonra kenar oyasını da yaparak lifimizi bitirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.