Yuvarlak Kolay Lif Yapımı

3.859
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere yuvarlak kolay lif yapımı paylaşacağım. Modelin renkleri mısır örgü modelini anımsatıyor. Kolay lif yapmak isteyenlerin kaçırmaması gereken bir model.

Malzemeler

  • 3 adet lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapılışı

Yuvarlak lif yapımı için ilk olarak beyaz iple başlıyalım. 5 adet zincir çekelim ilk zincire batarak halka şeklini verelim. İçine 5 li fıstık yapalım. 2 zincir çekelim aynı yuvaya 5li fıstık yapalım kapatalım. Bu şekilde 6 adet fıstık olacak. 1 zincir çekelim yuvaya 1 fıstık yapalım kapatalım 2 adet zincir çekelim aynı yere batarak 1 adet fıstık daha yapalım.

2 adet zincir çekelim bir sonraki boşluğa batarak fıstık yapalım 2 adet zincir çekelim aynı yere batarak 1 adet fıstık daha yapalım. 2 adet zincir çekelim bir sonraki boşluğa batarak fıstık yapalım bu şekilde etrafını tamamlayalım. Diğer ipe geçelim.

Boşluğa batarak 1 adet fıstık yapalım 2 adet zincir çekelim aynı yere 1 adet fıstık daha yapalım. 2 zincir çekelim diğer boşluğa geçelim bu boşluğa 1 adet fıstık yapalım. Diğer boşluğa geçelim 2 adet zincirden sonra. 1 adet fıstık yapalım 2 adet zincir çekelim aynı yere 1 adet fıstık daha yapalım. 2 zincir çekelim diğer boşluğa geçelim bu boşluğa 1 adet fıstık yapalım.

Diğer boşluğa geçelim 2 adet zincirden sonra. Bu sırayı da bu şeklide tamamlayalım 1 çift 1 tek şeklinde devam edelim. Üst sıraya geçince çift olan fıstıklarına yine çift olarak fıstık yapalım diğer tek olan fıstık kısmına 1 adet fıstık yapalım aralar da yine 2 adet zincir çekelim. Bu şekilde bu mantıkl ilerliyoruz. Aralar da her 2 sırada 1 renk değişimi yaparak devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.