Yonca Tığ Oyası Modeli

Merhaba hanımlar bugün sizlere yonca tığ oyası modelinin yapımını paylaşacağım. Oya örmeye yeni başlayanların kolayca yapabileceği bir oya modeli. İsterseniz sadece beyaz renk kullanarak gelin çeyizleri için örebilirsiniz.

Malzemeler

  • Farklı renklerde oya ipleri
  • Serum halka
  • Tığ

Yapımı

Yonca oya modeli yapımı için öncelikle yazmaya tığ battı yapalım. 3 adet zincir çekelim ve bir sonraki tığ battıdan batalım ve kapatalım. 3 zincri çekelim batıp kapatalım. 3 tane zincir çekelim tığ battıya batıp kapatalım. Bu şekilde 8 adet yapalım.

10 adet zincir çekelim ve ters çevirelim. 3. yuvadan batalım ve kapatalım. Düz tarafı çevirelim ve yuvanın içerisine sık iğne yapalım. 6 tane sık iğne yapalım. Serum halkayı takıp sabitleyelim. Tekrar sık iğne yaparak devam edelim.

6 sık iğneyi yapalım. Renk değiştirelim ve tığa sabitleyelim. Serumdan geçip 4 zincir çekelim. İki kez dolayalım önce bir sonra iki sonra iki şeklinde çıkalım. İki kez dolayıp batalım. Önce bir sonra iki sonra iki kez çıkalım. İki kez dolayalım önce bir sonra iki sonra iki şeklinde çıkalım.

İki kez dolayıp batalım. Önce bir sonra iki sonra iki kez çıkalım.9 kez bu işlemi yapıp sıkıştıralım. Küçük bir örümcek yapalım. 3 adet zincir çekelim ve örümceğin başındaki noktaya batırıp kapatalım. Tekrar üç örümcek çekelim aynı noktaya batalım ve üç zinciri kapayalım.

3 örümcek daha çekelim yine aynısını yapalım. İki kez dolayıp batalım. Önce bir sonra iki sonra iki kez çıkalım. İki kez dolayalım önce bir sonra iki sonra iki şeklinde çıkalım. İki kez dolayıp batalım.Bu işlemi de 9 kere yapalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.