Yonca Örgü Modeli Yapımı / Videolu Anlatım

Hazır bahar yaklaşıyorken biz de bugün size bahar ve yaz aylarına uygun bir örgü modeli anlatmaya karar verdik. Yonca Örgü modeli bahar aylarında giymek için örülen yelek, hırka ve bluz gibi çeşitlerde oldukça uygun bir motiftir.Aynı zamanda eğer bebeğiniz varsa bebek battaniyesi modeli olarak da bu motifi değerlendirebilirsiniz.

Bunun sebebi motifin delikli yani ajurlu bir yapıda olmasıdır. Böylelikle bahar aylarında işinizi görecektir. Hanımların çok sık bir şekilde severek işlediği bu model adını anlaşıldığı üzere 4 yapraklı yoncadan almıştır. Size şans getirmesini umuduğumuz yonca örgü modeli aynı zamanda örülmesi gayet keyifli bir modeldir.

Motifimizin ajurlu olması sebebiyle diğer ajurlu modellerle de bu motifi karıştırırak farklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Hem bu şekilde yaratıcılığınızı geliştirebilir hem de kendi tarzınızı yaratabilirsiniz. Yonca örgü modelinin en sevilen özelliği de zaten çok yönlü bir motif olmasıdır.

Öncelikle diğer örgü modellerinde de olduğu gibi ipliğinize göre bir şiş modeli seçmelisiniz. Çünkü modelimiz tığ işi değil şiş işi bir modeldir. Diğer bir tavsiyem ise pastel ve açık tonlarda bir renk seçmeniz. Bu modelinizin kendisini daha iyi göstermesini sağlayacaktır. Beyaz, bej, açık sarı, pembe gibi renkleri değerlendirebilirsiniz.·

Yonca örgü modelinin yapılışına ilk olarak ilk ilmek örülmeden ilmeği önden alınmalıdır.Ardından ipimizi bir kez şişe dolayarak ajur oluştururuz.Devamında gelen 4 ilmek ise düz bir şekilde örülür.Sadece 4.

İlmekte ilmeğin yanınadaki ilmek örülmeden alınır ve yanındaki 2 ilmek ile beraber örülerek azaltma yapılır.Örmeden alınan ilmek sol şiş ile örülen 2 ilmeğin üzerinden geçirilir.Bu noktada baktığınızda modelimizde 2 adet ajur yani delik olduğunu görürsünüz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.