Yoğurt Kovasından Ekmek Sepeti Yapımı / Kendin Yap

Merhaba hanımlar şimdi sizlere yoğurt kovasından ekmek sepeti yapılışını paylaşacağım. Kutuyu takı kutusu yaparak da değerlendirebilirsiniz. Kısa sürede tamamlanan muhteşem bir kendin yap tasarımı.

Malzemeler

  • Yoğurt kovası
  • Silikon tabanca
  • Kumaş
  • İp

Yapımı

Yoğurt kovasından ekmek sepeti yapımı için öncelikle kovayı istediğiniz ölçüde kesin. Sonra silikon tabanca ile herhangi bir ipi kovanın etrafına dolayalım. Boşluk kalmayacak şekilde yapıştıralım.

Kumaşla kapanacağı için ip ile yarına kadar sarmanız yeterli olacaktır. Örtünün üzerine kovayı koyalım ve ölçüsünü işaretleyelim. İki adet yuvarlak çizelim.

Çizgiden biraz daha fazlaya çıkarak keselim. Kovanın genişliğini üç parmak geçecek kadar çizelim ve tekrar keselim. Üst tarafları üst üste gelecek şekilde yapıştıralım.

Silikon tabanca ile kumaşları birbirine yapıştıralım. Kenar kısmını da yapıştırıp fazlalığını keselim. Ardından kovanın içine geçirip yamuk yerleri düzeltelim. Kenarlarını kıvırıp yapıştıralım.

Kovanın kapağına tutkal sürelim ve ikinci yuvarlak kumaşı üstüne yapıştıralım. Kenarlarını alta doğru kıvırıp sağlam olması için silikon tabanca ile yapıştıralım. Kenarlarına silikon tabancayla danteli yapıştıralım. Kovanın etrafını istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.