Yıldız Örgü Modeli Yapımı / Ayrıntılı Anlatım

Merhaba örgücü hanımlar şimdi sizlere yıldız örgü modeli yapımı paylaşacağım. Modeli yelek modellerinde kullanabilirsiniz. İsterseniz battaniye modelleriniz de kullanabilirsiniz. Örgü modelimizi istediğiniz tüm modellerinize uyarlayabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Şiş
  • Makas

Yapılışı

Modelimize 4 ilmek ve katları olarak başlıyalım. Bu şekilde şişimize ilmek atalım. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. Bu şekilde 2 sıra ters örgü örelim.

İlk ilmeği örelim sıradaki 3 ilmeği şişimize alalım ilmelk çıkaralım. 1 defa şişimize ipi dolayalım tekrar 3 ilmeği bireden şişimize alarak ilmek çıkaralım 3 ilmeği çıkaralım şişimizden. 3 ilmeği birden şişimize alarak ilmek çıkaralım 3 ilmeği çıkaralım şişimizden. 3 ilmeği bireden şişimize alarak ilmek çıkaralım 3 ilmeği çıkaralım şişimizden.

3 ilmeği birden şişimize alarak ilmek çıkaralım 3 ilmeği çıkaralım şişimizden. Kenar ilmeği düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örelim sıradaki 3 ilmeği şişimize alalım ilmelk çıkaralım. 1 defa şişimize ipi dolayalım tekrar 3 ilmeği bireden şişimize alarak ilmek çıkaralım 3 ilmeği çıkaralım şişimizden.

3 ilmeği birden şişimize alarak ilmek çıkaralım 3 ilmeği çıkaralım şişimizden. 3 ilmeği bireden şişimize alarak ilmek çıkaralım 3 ilmeği çıkaralım şişimizden. 3 ilmeği birden şişimize alarak ilmek çıkaralım 3 ilmeği çıkaralım şişimizden. Kenar ilmeği düz örgü olarak örelim. Bu şekilde istediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.