Yıldız Modelli Bebek Yeleği Yapımı

5.804
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere yıldız modelli bebek yeleği yapımını paylaşacağım. Yapımı oldukça kolay olan bu yelek kış ayları için çok iyi bir örgü modeli olacaktır. İsterseniz pembe renkte yaparak kız bebekleri için de kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Şiş
  • Makas
  • Boncuk

Yapımı

Yıldız modeli bebek yeleği modeli için 80 ilmek atarak başlayalım. Önden düz arkadan da düz olacak şekilde sıra sonuna kadar haroşa yapalım. Son ilmekte örmeden sağ şişe alalım. Bir sıra haroşa oluşmuş olacaktır. Bu şekilde 4 haroşa sırası yapalım.

Önler için 17. ye işaret koyalım. Kollar için 11 ilmek ayıralım. Düz örerek devam edelim. Üçüne bir batarak ilmek çıkaralım. Birinciyi çıkaralım, şişi dolayalım tutalım dolayalım toplamda beş tane ilmek çıkaralım. Sonrasında yine işaretlediğimiz yere kadar düz örelim.

Tekrar beş ilmek çıkaralım. Sol taraftaki üç ilmeğe batıp 5 ilmek çıkartalım. Düz örerek devam edelim. Artırma desenleri on tane olana kadar bu şekilde devam edelim. Kenar haroşasını da tamamlayalım.

Kasma olmaması için 8 ilmek artıralım. Karşıya geçip ters örgüye devam edelim. Sırayı tamamlayıp ön yüze geçelim. Bir sıra önden düz arkadan ters devam edelim. Bu sırada modeli koymaya başlayalım.

Bir ilmeği düz örelim üç ilmeği batalım ilmeği alalım dolayalım, tekrar batıp bir ilmek daha çıkaralım. Üç ilmekten üç ilmek çıkaralım. Bir ilmeği düz örelim üç ilmeği batalım ilmeği alalım dolayalım, tekrar batıp bir ilmek daha çıkaralım.

Üç ilmekten üç ilmek çıkaralım. Bir ilmeği düz örelim üç ilmeği batalım ilmeği alalım dolayalım, tekrar batıp bir ilmek daha çıkaralım. Üç ilmekten üç ilmek çıkaralım. Bu şekilde modelimizi koyalım. Sonra 4 sıra haroşa örelim. İlmeği sol şişe geçirelim ikisini bir örelim. Bu şekilde keselim. Düğmelerini de dikip yeleğimizi tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.