Yıldız Modeli Örgü Patik Yapımı – Tek Parça Yıldız Örgü Patik Yapılışı

539
A+
A-

Yıldız Modeli Örgü Patik Yapımı Anlatımlı


Merhaba sevgili hanımlar yıldız modeli tek parça patik yapımı konusuna hoş geldiniz. Bu anlatımımızda sizinde çok hoşunuza gideceğini düşündüğümüz yıldız modeli örgü patik yapımı paylaşıyoruz. Yıldız örgü modeli bayan patik modelimiz çok kolay ve şık duruyor. Yapılışı çok kolay. Yıldız modeli yeri farklı örgü modelleri kullanarak ta çeşit çeşit patikler yapa bilirsiniz.

Yıldız örgü patik yapımı
Yıldız örgü patik yapımı

Yıldız modeli örgü patik yapılışı sadece tek parçadan oluşuyor. Yani başka paraçalar dikerek monte etmiyorsunuz. Daha öncede sizler için tek parçadan oluşan örgü patik modelleri ve yapılışları na dair konular paylaşmıştım. Bu konulara en güzel örnek. Kare örgü ile patik yapımı adlı konuya bakmalsınız.

Yine T Örgü Modeli Patik Nasıl Yapılır konusuna bakabilirsiniz.

Yine V örgü bayan patik yapılışı konusu vardı. Bunların hepsi tek parça örgü patik yapımı na örnekler.

Yıldız Örgü Modeli Patik Yapımı İçin Gerekli Malzemeler Gerekli Malzemeler

  • 1 yumak nako pırlanta ip
  • 3 mm şiş
  • 36 Adet inci boncuk
  • Dikiş iğnesi

İşte hepsi bu kadar.

NOT: Herhangi bir patik ipi kullanabilirsiniz hiç farketmez. Yıldız modeli örgü patik yapılışı sizlere verdiğim ölçüler 38-39 numara ayaklar için uygun. 105 ilmek atarak başlanıyor.

Yıldız örgü patik yapımı
Yıldız örgü patik yapımı

4 Sıra düz örgü (haroşa) yapıyoruz. Ardından yıldız modeli uyguluyoruz. Model yapılışı video da mevcut. 9 cm kadar örülür girişte 12 ilmek kesilir kalan ilmeklerle 4 cm daha örülür tamamen kesilir.

Ucundan dikerek yan ve taban da dikilerek patiğimiz tamamlanır. Son olarak inci boncuklar üzerine dikiyoruz inci boncuk yerine farklı süslemeler de yapıla bilir. Umarım beğenirsiniz. Her ayak numarası için 4 ilmek ekleyebilir veya azaltabilirsiniz.

Tek Parça Halinde Yıldız Örgü Modeli İle Patik Yapımı

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe