Yıldız Lif Yapımı / Videolu Anlatım

4.868
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere yıldız lif yapımı paylaşacağım. Modeli istediğiniz renkler de yapabilirsiniz. İsterseniz tek renk olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adetr lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapılışı

Yeşil ipimizi sabitleyip bir fıstık yapalım tepeye 1 fıstık daha yapalım. Tepeye 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık yapalım karşıya 1 fıstık yapalım hepsini bir kapatalım. Tepeye 1 fıstık daha yapalım. Tepeye 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık yapalım karşıya 1 fıstık yapalım hepsini bir kapatalım. 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım çevirelim. Tepeye 1 fıstık daha yapalım.

Tepeye 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık yapalım karşıya 1 fıstık yapalım hepsini bir kapatalım. Tepeye 1 fıstık daha yapalım. Tepeye 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık yapalım karşıya 1 fıstık yapalım hepsini bir kapatalım.

1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım çevirelim. Tepeye 1 fıstık daha yapalım. Tepeye 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık yapalım karşıya 1 fıstık yapalım hepsini bir kapatalım. Tepeye 1 fıstık daha yapalım.

Tepeye 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık yapalım karşıya 1 fıstık yapalım hepsini bir kapatalım. 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım çevirelim. Tepeye 1 fıstık daha yapalım. Tepeye 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık yapalım karşıya 1 fıstık yapalım hepsini bir kapatalım. Tepeye 1 fıstık daha yapalım.

Tepeye 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık yapalım karşıya 1 fıstık yapalım hepsini bir kapatalım. 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım çevirelim. Lifimizi arttırma ile fıstık yapıyoruz tepede 12 fıstık olana kadar arttıyoruz. Sonra eksiltme ile tek sayıya düşürelim. Üçgen dilim olacak. 2 sıra beyaz ip ile etrafını 2 li fıstık ile dönelim. En son yeşil ipimizle kenar oyasını yapalım.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.