Yıldız Lif Yapımı Baştan Detaylı Anlatım

45
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere lif modeli yapımı paylaşacağım. Lif modeli yapmaya yeni başlayanlara göre bir model. Lif modeli isterseniz her dilimini farklı renklerde yapabilirsiniz.

  • Malzemeler
  • 1 adet lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Lif yapımı için öncelikle 7 zincir çekip bir halka oluşturuyoruz halkanın içerisine 6 tane fıstık yapıyoruz ve ilk yaptığımız fıstığın üzerine sık iğne ile sabitliyoruz bir üst sırayı yapmak için ilk fıstığın arasına batıp önce bir fıstık yapıyoruz. 1 fıstık tepeye kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden aynı anda kapatalım.

1 fıstık tepeye kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden aynı anda kapatalım. 1 fıstık tepeye kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden aynı anda kapatalım.Sonra yaptığımız fıstığın üzerine bir dibine bir fıstık yapıp bu işlemi sıra sonuna kadar devam ediyoruz.

Her sıranın sonunda bir tane arttırma yaparak 8. sıraya kadar örüyoruz son üç sıra olarak ta eksiltme yapıp çiçek taban oluşturuyoruz. 1 fıstık tepeye kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden aynı anda kapatalım. Bu şekilde yaptıktan sonra kenar kısmına da kirpik modelini de yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.