Yeni Patik Modeli Yapımı

452
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere yeni patik modeli yapımı paylaşacağım. Tığ ile yapılan patik modeli için tek renk tercih edilmiş. Sizler isterseniz patik yapımı için aralarda farklı renkler de kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet patik ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Tığ işi patik yapımı için ilk sihirli halka yapıp içine 13 adet trabzan yapalım. Üst sırada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim.13 adet trabzan sayımız 26 olacak. Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 48 adet olacak.

Üst sıraya geçince aralarda arttırma yapalım. Daha sonra 3 zincir çekelim 1 atlayıp diğer trabzanın tepesine batarak 3 adet yan yana trabzan yapalım. 3 zincir çekelim 1 atlayıp diğer trabzanın tepesine batarak 3 adet yan yana trabzan yapalım. 3 zincir çekelim 1 atlayıp diğer trabzanın tepesine batarak 3 adet yan yana trabzan yapalım.

Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor. Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.