Yeni File Dantel Modeli Yapımı

890
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere dantel modeli yapımı paylaşacağım. File görünümlü dantel modeli isterseniz runner modeli olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz yazlık bluz modeli olrak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Dantel ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

File dantel yapımı için öncelikle 7 tane zincir çekelim. Tığa iki kez batalım geri dönelim iki kez çıkaralım. Bir kez daha saralım 3. ye batalım. İki seferde çıkaralım. 3 zincir çekelim tam ortasından geçip K oluşturalım. 10 tane zincir çekelim tepeye iki kez saralım. 7. batalım önce birini sonra ikisini çıkaralım.

Tepeye tekrar saralım üçüncüye batalım. 3 zincir çekelim ve çaprazlama giriş yapalım. İki seferde çıkaralım ve çarpılar oluşturalım. 10 tane zincir çekelim tepeye iki kez saralım. 7. batalım önce birini sonra ikisini çıkaralım. Tepeye tekrar saralım üçüncüye batalım . 3 zincir çekelim ve çaprazlama giriş yapalım.

İki seferde çıkaralım ve çarpılar oluşturalım. Tekrar 10 zincir çekelim yedinciye batalım. . 3 zincir çekelim ve çaprazlama giriş yapalım. İki seferde çıkaralım ve çarpılar oluşturalım. Tekrar 10 zincir çekelim yedinciye batalım. Önce iki sonra iki sonra iki üç kez çekip 1 zincir oluşturalım.

3. ye dört seferde yukarı kadar çıkalım. Ardından yukarı çıkalım. 3 zincirle çevirelim. Sık iğneyle batalım. 7 zincir çekelim. 10 zincirin tam ortasına batıp kapatalım. 7 zincir çekelim tam ortaya batıp kapatalım. Bu şekilde devam edelim. Köşeye gelelim ve 15 zincir çekelim. Tığa iki kez saralım ve ikinciye batalım. İki seferde çıkaralım.

Tekrar iki iki ve iki çıkaralım. Kaydıralım ve batalım. 10 zincir çekelim iki kez saralım ve atlayalım. 3 zincir çekelim içeriden geçip kapatalım. 10 zincir çekelim ikinciye batalım iki kez saralım ve atlayalım. 3 zincir çekelim içeriden geçip kapatalım.

3 zincir oluşturalım ve çevirelim ve bağlayalım. 7 zincir çekelim tam ortaya kapatalım. Tekrar 7 zincir çekelim ve ortasına kapatalım. Bu şekilde modeli kuralım. Son olarak geri dönüşü de yapalım ve dantel modelimizi bitirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.