Yelpaze Sıralı Kalem Oyası Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere yelpaze sıralı kalem oyası yapımını paylaşacağım. İğne oyasını sevip de yapamayanlar için bu modelin tığ oyasına dönüştürülmüş halidir.

Malzemeler

  • Çubuk
  • Tığ
  • 2 renk oya ipi

Yapımı

Oya yapımı için öncelikle 4 tığ battı yaparak başlayalım. 3 zincir çekelim yandakine kapatalım. 3 adet zincir çekelim yandaki tığ battıda kapatalım. 5 zincir çekelim ortadaki yuva için küçük bir örümcek çekelim. 1 zincir çekip uzatalım be çubuğa takalım.

İlmeğin içine girelim ilmek alalım. 2 zincir çekip takalım. Yuva içine girelim ilmek alalım ve 2 adet zincir çekip çubuğa takalım. Yuva içerisine girelim ilmek alalım iki zincir çekelim ve takalım. Yuva içine girelim ilmek alalım ve 2 adet zincir çekip çubuğa takalım.

Yuva içerisine girelim ilmek alalım iki zincir çekelim ve takalım. 5 zincir çekelim üçe girip kapatalım. 7 adet tığ battı yapalım. 3 zincir çekelim yandakine kapatalım. 3 adet zincir çekelim yandaki tığ battıda kapatalım. 3 zincir çekelim yandakine kapatalım. 3 adet zincir çekelim yandaki tığ battıda kapatalım.

5 zincir çekelim ortadaki yuva için küçük bir örümcek çekelim. 1 zincir çekip uzatalım be çubuğa takalım. Yuva içine girelim ilmek alalım ve 2 adet zincir çekip çubuğa takalım. Yuva içerisine girelim ilmek alalım iki zincir çekelim ve takalım. Yuva içine girelim ilmek alalım ve 2 adet zincir çekip çubuğa takalım Çubuğu çıkaralım ve kırmızı ipe geçelim. İpi sabitleyelim. 2 zincir çekip ilmek alalım.

3 zincir çekip başına bir alalım önce bir sonra iki sonra iki girelim. Başına bir alıp girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 3 zincir çekelim başına bir alıp yuvaya girelim. 3 zincir çekelim 4. trabzan olarak yuva içinde kapatalım.

3 zincir çekip başına bir alalım önce bir sonra iki sonra iki girelim. Başına bir alıp girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 3 zincir çekelim başına bir alıp yuvaya girelim. 3 zincir çekelim 4. trabzan olarak yuva içinde kapatalım. Bu şekilde çiçekler yapalım ve bitirelim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.