Yazma Kenarı İğne Oyası Yapımı – Yazma Örnekleri İğne Oyası Yapımı

Resimli anlatımla yazma kenarı iğne oyası yapımı

İğne oyası sevdalıları yazma kenarı iğne oyası yapımı konumuza hoş geldiniz. Sizlere kolaydan başlayarak zora doğru giden iğne oyası modelleri ve yapılışları anlatmak istiyorum. Bunun için önce basit iğne oyası yapılışı gibi sonra en kolay iğne oyası yapımı iğne oyasına yeni başlayıp bende iğne oyası öğrenmek istiyorum diyenler için basit modeller ve detaylı açıklamalar yaptım.

Daha sonra ise yavaş yavaş iğne oyası lale çiçeği yapımı gibi daha zor modeller anlatmaya başladık. Zamanla daha zor iğne oyası modelleri anlatacağım. Ara ara yine kolay modeller de olacak inşallah.

Öte yandan yaz aylarının en sıcak günlerini yaşadığımız  bu dönemde  el işi yapmak ne kadar  zor  olsa da  tıpkı  benim  gibi  bu işten vaz  geçemeyenleriniz  vardır  mutlaka  değilmi ?

Yazma kenarı iğne oyası yapımı

Yazma kenarı iğne oyası yapımı

Aslında  el işi  sıcakları  hissetmemenin de   bir  başka  yoludur. İşte  benim  gibi her durumda  el  işini  severek yapan  ve öğrenmek  isteyen  siz  değerli  hanımlara  yine  güzel ,çıtı  pıtı  bir iğne oyası modeli ile  merhaba  diyorum.

Minik  kirpikler üzerine  küçük  tepeciklerle ve arasına kondurduğumuz iğne oyası sinek  kanadı kayacıkları ile göze  çok  hoş  gelen  zevkle  yapacağınıza  inandığım bu  modeli  yazma  kenarlarınızda  küçük  mutfak  havlularınızda veya  tek  renk  olarak  uygulayıp  beyaz  tülbentlerinizde  rahatlıkla  kullanabilirsiniz.

İğne oyası bir aşktır her zaman zeraferti ve ince işçiliği ile göz  kamaştırır. Yapması da en zevkli uğraşlardan  biridir. Bu  zevke  ortak olmak olmak isteyen arkadaşlarım isterseniz  yavaş yavaş  bu tatlı modelimizin anlatımına geçelim. Hepinize şimdiden kolaylılar diliyorum.

Resimli yazma modeli iğne oyası yapımı

Her resmin açıklaması resmin altında yer alacaktır.

Yazma kenarı iğne oyası yapımı

İlk etapta kullanacağımız örtünün etrafını zürafa geçiyoruz. Daha sonra bir zürafamızın içine orta büyüklükte bir tane kirpik yapıyoruz ve yaptığımız kirpiğin tekrar üzerine çıkıp düğüm atıyoruz.
Yazma kenarı iğne oyası yapımı

Yukarıdan hafif bol ip bırakarak aşağı iniyoruz aynı yere tekrar aynı büyüklükte kirpik yapıp onunda üzerine çıkıp aynı şekilde tekrar aşağıya iniyoruz ve ilk sinek kanadımız oluşmuş oluyor.Yazma kenarı iğne oyası yapımı

Aşağıya indiğimiz yerden 4 zürafa yaparak ilerliyoruz. Zürafalarımızın arası çok açık olmasın. 4. zürafamızın içine aynı şekilde orta büyüklükte kirpik yapıp yine üzerine çıkıyoruz. Araya küçük bir yuva olacak şekilde ip bırakarak ilk yaptığımız sinek kanadımıza batıp düğüm yapıyoruz.Yazma kenarı iğne oyası yapımı

Yaptığımız yuvanın içine aynı işlemleri tekrarlayarak bir sinek kanadı daha yapıyoruz.Yazma kenarı iğne oyası yapımı

Burada da yukarı çıkarken yaptığımız kirpiğimizin dibine inip sinek kanadımızın kalan diğer yarısını da tamamlıyoruz.

Yazma kenarı iğne oyası yapımı

İlk sinek kanadımızdan  sonra 5 zürafa yapıyoruz. 6. zürafamızın içine 4 tane orta boyda kirpik yapıyoruz. Yine araya 3 Zürafa yaparak ikinci 4’lü kirpiğimizi de yapıyoruz fotoğrafta göründüğü gibi modelimizin alt kısmını bu şekilde tamamlıyoruz.Yazma kenarı iğne oyası yapımı

Modelimizin üst kısmını da fotoğraftaki gibi 8 kirpiğimizin üzerine 1 sıra zürafa giderek başlıyoruz.Yazma kenarı iğne oyası yapımı

  1. sıramızı da fotoğrafta görüldüğü gibi 1 zürafa eksilmiş olarak tamamlıyoruz.

Yazma kenarı iğne oyası yapımı

  1. sıramızda da yine son yaptığımız zürafadan başlayarak diğer başa kadar gidiyoruz bu sıramızda da 5 zürafaya düşecek.

Yazma kenarı iğne oyası yapımı

  1. Bu fotoğrafımızda da üçüncü sıramızın 5 zürafa ile bitmiş halini görüyorsunuz.

Yazma kenarı iğne oyası yapımı

  1. Modelimiz aynı işlemleri yapıp her sırada bir tane eksiltilerek bu şekilde tamamlanmış oluyor.

Yazma kenarı iğne oyası yapımı

  1. Modelimizde tepede 1 zürafamız kalınca içine 3 tane orta boy kirpik yapıp bitiriyoruz.

Yazma kenarı iğne oyası yapımı

  Bu güzel modelimizin bitmiş hali de bu şekilde oluyor. Yapmak isteyen arkadaşlarıma kolay gelsin. Sağlıcakla kalın.
  1. Size daha bir çok yazma kenarı iğne oyası modelleri paylaşmayı ve modelleri anlatmayı istiyoruz. Bizi takip etmeyi unutmayın.
Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe