Yazlık Örgü Modelleri Ve Yapılışları – Yazlık Örgü Modelleri Örnekleri

21.329
A+
A-

Resimli yazlık örgü modelleri ve yapılışları

Sevgili hanımlar bugün sizlere yazlık örgü modelleri ve yapılışları hakkında çalışmalar paylaşacağım. Yaz mevsimi çok sıcak olduğu için bilhassa bayanlar, ne giysem derdi ile yanıp tutuşurlar. Kıyafet seçimi konusunda sürekli bir tereddüt halinde olan bayanlar için birbirinden harika yazlık örgü modelleri ve yapılışları bulunmaktadır.

Düşünsenize kendi bluzlarınızı kendiniz üretiyorsunuz ve böylece dışarıda, özel bir davette ya da sahilde herhangi biri ile pişti olma olasılığınız neredeyse ortadan kalkmış oluyor. Yazlık örgü modelleri, muhakkak gardırobunuzda bulunması gereken en önemli kurtarıcı parçalar arasında yer alır.

Yazlık örgü modelleri ve yapılışları

Örgü örmeyi bilmiyorum ama örgü öğrenmek istiyorum diyorsanız sitemizde örgü teknikleri sayfasına bakınız. Ya da örgü örmeyi çok severim ancak model bulma konusunda zorlanıyorum ‘ diyorsanız; bu konumuz kesinlikle size göre. Yazlık örgü modelleri açıklamalı kısmından, nasıl örgü örersiniz ve örgü örmenin teknikleri ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

Tığ işi örgü şeması

Burada paylaşacağım örgü bluz modelleri ve yazlık örgü modelleri yapılışı için yanlarında örgü şemaları. Yani yapılışını anlatan tığ işi diagramlar verilmiştir. Bende bilmeyenler için bu semboller şemalar ne işe yarıyor göstermek için size şemayı ekliyorum.

Tığ işi örgü teknikleri ve sembolleri

Tığ işi örgü sembolleri

Yazlık file bluz örgü modeli ve açıklaması

Yazlık örgü modelleri örnekleri arasında en çok tercih edilen ve en sık kullanılan örgü çeşidinden biri olan file örgü bluz modelinin nasıl yapıldığından bahsedeceğiz.

İlk olarak yapmanız gereken yazlık bir penye ip seçmek ve ipin numarasına göre tığ seçmek.

Tığ işi örgünün olmazsa olmazı zincir çekmek ile işe başlayın.

Kendi beden ölçünüze göre zincir sayınızı belirleyin ve çekmeye başlayın.

İstediğiniz boyuta ulaştığınızda 6 adet daha zincir çekin.

3 zincir atlayarak 4.zincirin içinden batın ve tığınıza ipinizi dolayarak çekin.

Oluşan iki halkayı beraber alın. Sonra 5 zincir daha çekin ve 2 zincir atlayarak 3. Zincirin içinden tığı geçirin ve oluşan iki halkayı yine birlikte alın.

İlk sırada sıra sonuna kadara aynı işlemi yaparak devam edin. Filenin orta kısımları yapılırken 5 zincir çekilir, kenar köşeler dönerken ise 6’şar zincir çekilir ki eşit bir görünüm olsun.

Sıra sonunda 6 zincir çekerek, hemen yan kısımda oluşan filenin içinden tığınızı geçirin.

Oluşan 2 halkayı birlikte alın.

Tekrar 5 zincir çekip, yine hemen yanındaki fileye batın.

Bu işlemleri fileniz istediğiniz boyuta ulaşıncaya kadar devam edin.

Geri kalanı ise süslemenize kalmış bir durumdur.

Dana önce sizlere resimli anlatımla file bluz yapımı anlatmıştım. Bu konuya bakarak yazlık örgü bluz yapımı hakkında daha detaylı bilgi de alabilirsiniz.

Yazlık örgü bluz modelleri hem sade hem de işlemeli kullanılabilir. Yazlık örgü bluz modelleri anlatımlı ve yazlık örgü bluz modelleri ve yapılışları kısmından, temel fikri öğrendikten sonra geri kalanını istediğiniz gibi yapabilirsiniz.Yazlık örgü modelleri ve yapılışları

Örgü yazlık bluz modelleri, kafanızı karıştırmayacak kombinler oluşturmanızda en basit seçenekler arasındadır. Özellikle örgü yazlık elbise modelleri görünüş açısından hem çok şık hem de çok sade bir görünüme sahiptir.

Madem yazlık örgü modelleri işine merak salıp yazımı buraya kadar okudunuz dantelli bluz modelleri adlı konumuza bakmadan geçmeyin.

Bu yüzden istediğiniz mekanda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tığ işi yazlık bluz modelleri sade bir tişörtle, bir jean pantolonla ya da bir şortla kombin olabileceği gibi, klasik bir etek üzerinde de kombin olabilir. Özellikle beyaz dantelli modeller sizi mekanın gözdesi yapacaktır.

Resimli ve örgü şemalı yazlık örgü modelleri ve yapılışları

Şimdi sizlere 61 adet yazlık örgü modelleri paylaşacağım. Bunların içinde yazlık örgü bluz modelleri ve çeşitleri var. Bir çoğunun da örgü şemaları ile yapılışları gösterilmiştir.

Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları Yazlık örgü modelleri ve yapılışları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.