Yazlık Dantel Modeli Yapımı

46
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere dantel modeli yapımını paylaşacağım. Bu modeli runner hırka gibi örgülerde farklı iplerle yapabilirsiniz. İnce ipler bu dantel modelinde daha şık duracaktır.

Malzemeler

  • Tığ
  • Orta kalınlıkta ip

Yapımı

Dantel modeli yapımı için 14 tane zincir çekelim ve geri dönüp batalım. İki tığda bırakalım 2 kez saralım yükseltip ikisini tığda bırakalım. Tek seferde çıkaralım. Tekrar tepeye saralım ve 6. ya batalım. İki iki çıkaralım ve iki tanesini tığda bırakalım. Tek seferde çıkaralım. 4 tane zincir çekelim. Kaydırma yöntemiyle bağlayalım.

9 zincir çekelim 9.ya sık iğneyle bağlayalım. 5 zincir çekelim ve iki kez saralım batalım ve iki iki çıkaralım. Tek seferde çıkaralım tepeye 4 kez alalım. Bu şekilde devam edelim. Aşağı inelim kaydırmayla bağlayalım ve sivri yapalım. 9 zincir oluşturalım 9.ya batıp ikinciye aynı şekilde yapalım. Atlayıp çiçeği yapmaya devam edelim.

9 zincir çekip çevirelim ardından bir zincir bırakalım ikinciye sık iğneyle bağlayalım. 9 zincir çekelim bir zincir atlayıp sık iğneyle bağlayalım. 46 zincir çekelim iki kez saralım ikinci zincire batalım. 9 zincir çekip çevirelim ardından bir zincir bırakalım ikinciye sık iğneyle bağlayalım. 9 zincir çekelim bir zincir atlayıp sık iğneyle bağlayalım.

6 zincir çekelim iki kez saralım ikinci zincire batalım. Tek seferde çıkalım 4 kez saralım. 1 zincir bırakalım iki iki 4 seferde çıkalım. İki kez saralım hepsini bir çıkaralım. 4 zincirle aşağı inelim ve kaydırmayla bağlayalım. Modeli bu şekilde ilerletelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.