Yarım Eldiven Yapımı – Düğmeli Yarım Eldiven Nasıl Örülür

4.157
A+
A-

Merhaba hanımlar sizlere yarım eldiven yapımı konusu paylaşmak istiyorum bugün. Bu soğuk günlerde bir çok hanım eldiven şeklinde örgü kolluk modelleri aramakta. Bende sizlere hem ellerinizi hemde kollarınızı örtecek örgü kolluk şeklinde düğmeli yarım eldiven nasıl örülür onu göstermek istiyorum.  Bu örgü modelini örgü kolluk yapımı veya yarım eldiven yapımı, parmaksız eldiven yapımı şeklinde arıyor hanımlar.

Sizlere bu konuda hem kollara kadar uzanan örgü yarım eldiven modelleri paylaşacağım. Diğer adı örgü kolluk modelleri olan bu yarım eldiven ve kolluk karışımı örgü modelleri çok hoşunuza gidecek hanımlar.  Hemde bir tane çok hoş düğmeli iliklenebilir yarım eldiven yapılışı anlatmak istiyorum.

Yarım eldiven yapmak için malzemelerimiz nelerdir ?

  • Renkli iplerimiz (aynı kalınlıkta olmasına dikkat edelim)
  • Tığımız biz 3 nolu tığ kullandık
  • 7 adet düğme
  • İğne
  • Makas

Ne dersiniz hemen başlayalım dimi. Evet bence de hemen örmeye başlayalım ve örgü kolluk modelimizi kullanalım.

Resimlerin üzerine tıklayarak tam boy açabilirsiniz.

Her resmin açıklaması resmin alt tarafında yazmaktadır.

Örgü eldiven yapımı resimli anlatımlı

Öncelikle zincir çekiyoruz. Burada kime yapacaksanız ölçüsünü almakta fayda var. Çünkü kollarınızın kalınlığı inceliğine göre değişeceği için zincir sayısını kolunuza göre ölçerek yapın.

Zincirimizi çektikten sonra zincirin üzerini tekli trabzan ile dolduruyoruz. İpimizin rengini değiştiriyoruz. Her sırayı farklı renkte ip ile örerek farklı ve cıvıl cıvıl bir tasarım elde edebilirsiniz. Hatta bu sayede evdeki kalan ipleri değerlendirebilirsiniz.

Her sıra da renk değiştirmeyi ihmal etmeyin. Dilerseniz birbirine zıt renkler kullanabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz kadar uzunlukta öre bilirsiniz biz 15 sıra ördük.

Görüldüğü gibi araya 3 adet zincir çekelim. Şimdi birleştirdiğimiz yerden itibaren tekli trabzan örelim ve her sırada renk değiştirmeye devam edelim. Birleştirip üç zincir çektiğimiz yerden itibaren 3 sıra tekli trabzan ördük.

Kapşonlu Bebek Hırkası Modelleri

Çakma sık iğne ile kenarlarımızı bir sıra geçelim. Kolluk şeklindeki bu yarım eldiven modelimizde ellerimizin üstüne gelecke kısmı biraz süsleyelim değil mi ?

Çakma sık iğnemizin üzerine 3 zincir çekip 2 zincir üstten yürütelim böylece kenar oyamız tamamlansın. Şimdi boyuna olan yere 2 li tırabzan ile dolgu yapalım. Her bir renk değişimi yerine 2 adet 2 li tarabzan yapalım.

Baş parmağınız için boşluğu unutmayalım. Karşı sıraya çakma sık iğne geçelim. Çakma sık iğne geçtiğimiz yerin üzerine ilmeklerimizi açalım. Biz sık olsun istedik.

Her 2 yakayı sık iğne ile birleştirelim. Baş parmak için de bıraktığımız yeri sık iğne ile geçelim.

Yarım eldiven nasıl örülür

Yarım eldiven modelleri

Böylece örgü yarım eldiven yapımı işimiz bitti .Diğer tekini de örüp düğmelerinizi diktiğinizde eldiveniniz kullanıma hazır olacaktır.

Yarım eldiven modelleri

İyi günlerde kullanmanız dileği ile hanımlar.

 En Yeni Bayan Örgü Kolluk Modelleri

Bir örgü dersi konumuzun daha sonu geldi. Buradaki düğmeli örgü kolluk yapımı Bebeğimin Cicileri Örgü sayfası tarafından yapılmıştır.

Yapılışını yazmışsınız ama ben örgü bilmiyorum diyorsanız. Yeni başlayanlar için örgü teknikleri ve örgü dersleri sayfamıza bakabilirsiniz. Sipariş verip hazır ördürmek isterseniz Konuya yorum yazın sizinle irtibata geçeriz. Yada BebegiminCicileriorgu sayfasından rahatlıkla sipariş verebilirsiniz.

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.