Yapraklı Çiçek Modeli Yapımı

1.885
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere yapraklı çiçek modeli yapımı paylaşacağım. Modeli isterseniz patik modeli yapımı kullanabilirsiniz. İsterseniz de bebek yelek modelleri yapımında kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Örgü modeli için ilk olarak sihirli halka tekniğini uyguluyalım. 14 adet zincir çekelim ipi uzatalım bir öndeki zincire batarak ilmek toplayalım. İlmekleri tığ da toplayalım 10. ilmeği de halkanın içine batalım hepsini tek seferde toplayalım. 1 zincir çekelim halkanın içine girip sık iğne ile sabitliyelim.

14 adet zincir çekelim ipi uzatalım bir öndeki zincire batarak ilmek toplayalım. İlmekleri tığ da toplayalım 10. ilmeği de halkanın içine batalım hepsini tek seferde toplayalım. 1 zincir çekelim halkanın içine girip sık iğne ile sabitliyelim. 14 adet zincir çekelim ipi uzatalım bir öndeki zincire batarak ilmek toplayalım. İlmekleri tığ da toplayalım

10. ilmeği de halkanın içine batalım hepsini tek seferde toplayalım. 1 zincir çekelim halkanın içine girip sık iğne ile sabitliyelim. 14 adet zincir çekelim ipi uzatalım bir öndeki zincire batarak ilmek toplayalım.

İlmekleri tığ da toplayalım 10. ilmeği de halkanın içine batalım hepsini tek seferde toplayalım. 1 zincir çekelim halkanın içine girip sık iğne ile sabitliyelim. Bu şeklide çiçekleri yapmış olduk daha sonra yaprakları da bitirerek modeli tamamlayalım.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.