Yaprak Örgü Modeli Boyunluk Yapımı Düğmeli – Videolu Anlatım

Düğmeli Yaprak Örgü Modeli Boyunluk Yapımı

Yaprak örgü modeli boyunluk yapımı konumuza hoş geldiniz. Ayrıca bu örgü boyunluk yapımı düğmeli bir örgü modeli. Bu düğmeler hem işlevsel hemde aksesuar olarak kullanılıyor. Bu örgü boyunluk yapımı için biz tığ işi örgü modelleri içerisinde yaprak örgü modeli dediğimiz ve şekil itibari ile de yaprağa benzeyen bir örgü modeli kullanacağız.

Yaprak örgü modeli boyunluk yapımı
Düğmeli örgü boyunluk yapımı

Yaprak örgü modeli örgümüzde kabartı şeklinde yaprak motifinin oluştuğu çok hoş bir örgü modelidir. Bu konuda da gördüğünüz gibi yaprak örgü örneği en çok örgü boyunluk yapımı, örgü bere yapımı, örgü hırka yapımı gibi örgü işlerinde çok kullanılan ve kullanıldığı örgü işine yakışan bir model.

İç İçe Geçmeli Örgü Atkı Nasıl Yapılır ?https://hobiisleri.com/ic-ice-gecmeli-atki-yapimi/

Tığ işi örgü modelleri içerisinde böyle kendine has örgü deseni olan nadir modellerden biridir. Normalde böyle çok ilginç örgü deseni bulunan örgü teknikleri şiş örgülerde olur. Ancak bu tığ işi örgü modeli benim çok sevdiğim bir örgü modeli.

Yaprak örgü modeli boyunluk yapımı
Yaprak örgü modeli boyunluk yapımı

Örgü örmeyi seven biri olarak beni en çok etkileyen şey ise bir ressamın sanatını yapması için lazım olan şey bir fırça ve boya. bir örgücünün ise tek şey ip. Bunun yanında isterseniz şiş ile örgü sanatı nı icra edebilirsiniz. İsterseniz tığ işi örgü yapabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için Boyunluk Nasıl Örülür konusuna bakmalarını şiddetle öneririm.

Sadece gereken ip dedim çünkü giant yarn dedikleri dev yün ipler var. Onlarla kolumuzu tığ ve şiş gibi kullanarak kollarımızla örgü battaniye örebiliyorsunuz. Yine benzer şekilde iğne oyası bu örgü sanatının daha ince daha detaylı dah güzle bir yönü gibi yün ipine göre çok daha incecik bir ipi sadece incecik bir iğne ile muhteşem zariflikte iğne oyası eserleri yapılabilmekte.

Bundan dolayı ben bu yazımda hem örgü hemde iğne oyasında bu işin hakkını vererek göz alıcı eserler çıkaran tüm hanımları ve genç kızları tebrik etmek istiyorum.

Sözü de çok uzatmadan sizleri yapak örgü modeli boyunluk yapımı konumuz ile baş başa bırakıyorum. Hem bu sayede daha önce hiç yaprak örgü örneği nasıl yapılır görmediyseniz bunu da görebilirsiniz.

Videolu Anlatımla Düğmeli Boyunluk Yapımı Yaprak Örgü Modelli

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe