Yandan Kemerli Babet Patik Modeli

1.757
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere babet patik modeli yapımı paylaşacağım. Yandan kemer yapılarak üzerine mavi ve pembe renkler de çiçek yaparak patik modeli tamamlanmış. Sizler de aynı renkleri kullanarak yapabilirsiniz patik modeli yapımını.

Malzemeler

  • 3 adet patiklik ip
  • Tığ
  • Makas
  • İğne
  • İnci

Yapımı

Patik modeli yapımı için ilk olarak sihirli halka tekniğini yapıyoruz daha sonra halkanın içine 13 adet trabzan yapalım. Üst sıraya geçince her trabzana iki kez batıyoruz üst sıraya geçince bir tek bir çift batıyoruz üst sırada trabzan yaparken 6 adet trabzan yapalım 7. trabzana 2 adet trabzan olacak şekilde devam edelim.

Toplamda 44 adet trabzan sayımız olacak. Bu şekilde bu sırayı da tamamlayalım. istediğimiz boyuta gelene kadar bu şekilde devam edelim. Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.

Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım. Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.

Daha sonra renkli iplerle çiçekleri yaparak patiğimizin sağ ve sol taraflarına dikerek modeli tamamlayalım. Bu şekilde patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.


ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.