Yandan İlmek Çıkaran Örgü Modeli

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi örgü modeli ile karşınızdayım. Örgü modeli yapımını yazlık bluz modeli olarak da yapabilirsiniz. Ayrıca örgü modeli battaniye modeli olarak da çok şık duracağından eminim.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Örgü modeli için yapacağımız modeli uzunluğuna göre zincir çekelim. Tepeye 2 defa alalım 4. zincire batalım 2 li trabzan yapalım. 1 zincir çekelim trabzan içine girelim 1 zincir çekelim tığ da bırakalım içine girelim 1 zincir çekelim tığ da bırakalım bu işlemi 6 defa tekrar edelim tek seferde hepsini toplayalım. 1 zincir çekelim 1 atlayıp 2. zincire batalım trabzan yapalım.

1 zincir çekelim trabzan içine girelim 1 zincir çekelim tığ da bırakalım içine girelim 1 zincir çekelim tığ da bırakalım bu işlemi 6 defa tekrar edelim tek seferde hepsini toplayalım. 1 zincir çekelim 1 atlayıp 2. zincire batalım 2 li trabzan yapalım. 1 zincir çekelim trabzan içine girelim 1 zincir çekelim tığ da bırakalım içine girelim 1 zincir çekelim tığ da bırakalım bu işlemi 6 defa tekrar edelim tek seferde hepsini toplayalım.

Bu şekilde bu sırayı tamamlayalım. 3 zincir çekelim 1 defa alalım dibine batalım trabzan yapalım. 1 zincir çekelim 1 defa dolayalım 2 li trabzan arasından girelim trabzan içine girelim 1 zincir çekelim tığ da bırakalım içine girelim 1 zincir çekelim tığ da bırakalım bu işlemi 6 defa tekrar edelim tek seferde hepsini toplayalım. Bu şekilde istediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim. Yazlık örgüleriniz de kullanabileceğiniz harika bir model.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.