Yalancı Selanik İle Saç Örgüsü Modelinin Birleşmesi

Merhaba hanımlar şimdi sizlere çok beğeniceğiniz ve ayrı modelin bir arada birleşmesi ile ortaya çıkan harika bir örgü modeli paylaşacağım. Yalancı selanik modeli bilmeyen yoktur eminim ki saç örgüsü modelini de bilirsiniz peki bu iki modeli aynı örgü modelinde kullandınızmı.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Şiş
  • Makas

Yapımı

Örgü modeli için ilk olarak yapacağımız modelin uzunluğuna göre ilmek atalım. Model için 3 ve 3 ün katları olarak yapalım. İlk iki ilmeği düz örgü olarak örelim sıradaki ilmeği 3 ters ilem 1 düz 1 ters 3 ters 1 düz sondaki ilmekleri de örelim. 2 ilmeği ters olarak örelim 3 ters 1 düz 1 selanik 1 ters 3 adet düz 2 tane kenarı da örelim.

İlk iki ilmeği düz örgü olarak örelim sıradaki ilmeği 3 ters ilem 1 düz 1 ters 3 ters 1 düz sondaki ilmekleri de örelim. 2 ilmeği ters olarak örelim 3 ters 1 düz 1 selanik 1 ters 3 adet düz 2 tane kenarı da örelim. İlk iki ilmeği düz örgü olarak örelim sıradaki ilmeği 3 ters ilem 1 düz 1 ters 3 ters 1 düz sondaki ilmekleri de örelim.

2 ilmeği ters olarak örelim 3 ters 1 düz 1 selanik 1 ters 3 adet düz 2 tane kenarı da örelim. Aynı şekilde dikkatli olarak karıştırmayalım. 2 adet ilmeği yapalım ilk sıradaki ilmeğin içine batalım ipi uzatarak alalım 3 ilmeği de düz örgü olarak örelim. 2 adet ilmeği yapalım ilk sıradaki ilmeğin içine batalım ipi uzatarak alalım 3 ilmeği de düz örgü olarak örelim.

Tekrar 2 adet ilmeği yapalım ilk sıradaki ilmeğin içine batalım ipi uzatarak alalım 3 ilmeği de düz örgü olarak örelim. Bu şekilde devam edelim her 4 sırada 1 modeli tekrar edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.