Yakalı Kese Lif Yapımı

73
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere yakalı kese lif yapımını paylaşacağım. Çeyizler için kullanabilecek güzel bir lif modeli. İki renk ve motiflerden oluşuyor istediğiniz aksesuarları bu lifte kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta lif ipi
  • Tığ

Yapımı

Yakalı kese lif yapımı için öncelikle beyaz iple 4 zincir çekelim. İlk zincire bir dolayıp iki defada çektiğimiz trabzanlar yapalım. 3 zincir çekelim ve dolayalım tığa dolayıp trabzan tepesine batalım. Zincire bir dolayıp iki defada çektiğimiz trabzanlar yapalım. 3 zincir çekelim ve dolayalım tığa dolayıp trabzan tepesine batalım.

3 zincir çekelim ve dolayalım tığa dolayıp trabzan tepesine batalım. Bu şekilde devam edelim. Toplamda 11 tane yapalım. Pudra ipe geçelim bir zincir çekelim. Başına dolamadan batalım. 3 zincir çekelim tığa dolayalım aynı şekilde batarak trabzan yapalım.

3 zincir çekelim ve dolayalım tığa dolayıp trabzan tepesine batalım. Bu şekilde devam edelim. Toplamda 11 tane yapalım. Pudra ipe geçelim bir zincir çekelim. Başına dolamadan batalım. 3 zincir çekelim tığa dolayalım aynı şekilde batarak trabzan yapalım. 3 zincir çekelim dolayalım batıp trabzan yapalım.

Yine 11 tane yuva oluşturalım. Tığa dört defa sarıp fıstık yapalım. 4 defa sarıp fıstık yapalım. Bu şekilde fıstık yapalım. 11 tane pudra ile fıstık yaptıktan sonra beyaz iple de aynısını yapalım. Sırayı bitirelim ve fıstık yapmaya devam edelim.

Fıstıkların tepesine batarak fıstıkları oluşturalım. 4 defa sarıp fıstık yapalım. Bu şekilde fıstık yapalım. Toplam 18 sıralık bir parça yapalım. Ve aynısından bir tane daha yapalım. Sağ ve soldaki 6. fıstıklara işaret koyalım. Yaka kısmını da aynı şekilde yapalım. Bir dolayıp iki defada çekelim. Gül motiflerini de yapıp lifi süsleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.