Verev Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi şimdi sizlere verev örgü modeli yapımı paylaşacağım. Şişle yapılan örgü modelini başka modellerini de de kullanabilirsiniz. Angora tarzı ince ip kullanarak yelek modelini de çok yakışacağını düşünüyorum.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Şiş
  • Makas

Yapılışı

Verevli örgü modeli yapımı için yapacağımız modelin uzunluğuna göre şişimize ilmek atalım. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri düz olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım sıradaki ilmeği bir altına batarak ilmek çıkaralım ilmeği de boş alarak şişimize alalım. Sıradaki ilmeği bir altına batarak ilmek çıkaralım ilmeği de boş alarak şişimize alalım.

Sıradaki ilmeği bir altına batarak ilmek çıkaralım ilmeği de boş alarak şişimize alalım. Sıradaki ilmeği bir altına batarak ilmek çıkaralım ilmeği de boş alarak şişimize alalım. Bu şekilde bu sırayı tamalmayalım. İlk ilmeği örmeden alalım Sıradaki ikili duran ilmekleri ikisini birden şişimize alalım tek ilmek olarak çıkaralım.

Sıradaki ikili duran ilmekleri ikisini birden şişimize alalım tek ilmek olarak çıkaralım. Sıradaki ikili duran ilmekleri ikisini birden şişimize alalım tek ilmek olarak çıkaralım. İlk ilmeği örmeden alalım sıradaki ilmeği bir altına batarak ilmek çıkaralım ilmeği de boş alarak şişimize alalım.

Sıradaki ilmeği bir altına batarak ilmek çıkaralım ilmeği de boş alarak şişimize alalım. Sıradaki ilmeği bir altına batarak ilmek çıkaralım ilmeği de boş alarak şişimize alalım. Sıradaki ilmeği bir altına batarak ilmek çıkaralım ilmeği de boş alarak şişimize alalım. Bu şekilde bu sırayı tamalmayalım.

İlk ilmeği örmeden alalım Sıradaki ikili duran ilmekleri ikisini birden şişimize alalım tek ilmek olarak çıkaralım. Sıradaki ikili duran ilmekleri ikisini birden şişimize alalım tek ilmek olarak çıkaralım. Sıradaki ikili duran ilmekleri ikisini birden şişimize alalım tek ilmek olarak çıkaralım. Bu şekilde istediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.