Vans Patik Yapımı Videolu – Vans Bebek Patiği Yapılışı

137
A+
A-

Bebekler İçin Vans Bebek Patik Yapımı

Merhaba sevgili takipçilerim bugün sizlere vans patik yapımı anlatacağım. Vans bebek patiği nasıl yapılır videolu anlatımla tüm detaylarını sizlere göstereceğiz. Vans bebek patiği anlatımı daha öne ben hiç ir yerde görmedim. Sağ olsun Örgülist kanalından Mehtap hanım bizlerle paylaşmış ve güzle bir anlatım videosu çekmiş.

Bebekler için vans patik yapımı
Bebekler için vans patik yapımı

Bu videoda bebekler için olan yani küçük boyda vans bebek patiği yapılışı gösterilecek. Ölçülerde ona göre olacak. Şimdi size gerekli malzemelerden ve nasıl yapacağımızdan bahsedelim.

Kullanılan Malzemeler

  • Ören Bayan Dora_Marka İp
  • 8-1.25 mm tığ
  • Bir çift hazır taban

Vans Patik Modeli Nasıl Yapılır ?

Vans patik yapımına ilk olarak kullanacağımız hazır delikli tabanın tığlamasını yaparak başlıyoruz. Hazır tabanımızdaki bulunan deliklerimizin içine 3’er kez batıyoruz.

Sadece burun ve topuk kısmına dönüşü sağlayan oval kısımlara 4’er kez batıyoruz. Ben burun ve topukta 4 deliğe 4 kez battım. Siz kullanacağınız tabana göre bu orantıyı ayarlayabilirsiniz) Ardından taban tığlamamızı tamamlıyoruz.

Üçlü Fiyonklu Patik Yapılışı için buraya bakınız.

2.aşama olan kenar kısmını yaparken 3 zincir çekip tabanda battığımız bütün ilmeklerin tepesine batarak ikili trabzanla başlıyoruz. Kenar kısmı için bu şekilde 4 sıra ikili trabzan sırası oluşturuyoruz ve 5. Sırada topuğun tam ortasını baz alıyoruz. Hem sağa hem sola 15 yuvaya ikili trabzan yapıyoruz.

Geri kalanını sık iğne yapıyoruz (burun kısmı). Bu şekilde Vans patiğimizin kenar kısmını tamamlamış oluyoruz.

Bebekler için vans patik yapımı

3.aşama iç sık iğne örgümüzü yapıyoruz. Topuk kısmının iç tarafından başlamak üzere içten dışa tekrar içe batarak (resimde görüldüğü gibi) sık iğne sıramızı tamamlıyoruz.

4.aşamamız olan arka bilek örgümüzü yapıyoruz. Topuğun tam ortasını baz alıp sağa ve sola 25 adet trabzan sayarak iç kısımda yaptığımız sık iğne üzerinden saydığımız 25 trabzanın denk geldiği yere işaretlerimizi koyuyoruz. İki işaret arasında sık iğne örgüsüne batarak ikili trabzan yapıyoruz ve 3 zincir çekip bir üst sıraya çıkarak bilek örgüsünü 2 sıraya tamamlıyoruz.

5. ve son aşamamız olan burun örgüsü kısmına başlıyoruz. Bunun için yine iç kısımda yaptığımız sık iğne üzerinde işlem yapıyoruz. Tıpkı bilek örgüsü gibi. İlk önce bilek örgüsünün (sağ taraftan) ilk trabzanına batarak ipimizi sabitliyoruz ve 3 tane yalancı trabzan yaparak sıramıza başlıyoruz.

Bebekler için vans patik yapımı

Burun kısmının ilk sırasında aralarda 1’er yuva boş bırakarak ikili trabzan ile ilerliyoruz ve sıra sonunda yine baştaki gibi 3 adet trabzanla sırayı bitiriyoruz ve bilek örgüsünün ilk trabzanına sıramızı sabitliyoruz.

Burun kısmının ikinci sırasını ilk sırada olduğu gibi 3 yalancı trabzanla başlatıp ikili trabzanla devam ettirip yine sıra sonunu 3 yalancı trabzan ile bitiriyoruz.

3. sırada yine 3 yalancı trabzan ile başlayıp aralarda 1’er yuva boş bırakıp sıra sonunda yine 3 yalancı trabzanla tamamlıyoruz. Sıra baş ve sonlarında 3’er yalancı trabzan yaparak bu şekilde 5 sıramızı tamamlıyoruz.

5. Sıranın başını ve sonunu resimde görüldüğü gibi artık bilek örgüsünün ikinci sırasına(üst sıraya) sabitliyoruz (diğer sıraları ilk sıranın baştaki trabzanına sabitlemiştik). Burun kısmının 6. Sırası için 3 zincir çekip sıra sonuna kadar yine ikili trabzanla ilerliyoruz ve 7. Sıra için tekrar 3 zincir çekip üst sıraya çıkıyoruz.

Burun kısmının iki sıradan oluşan üst çıkıntı, kulak kısmını da tamamlamış olup Vans patiğimizin burun kısmını da tamamlamış oluyoruz.

Patik süslemesi için;

18 zincir çekiyoruz ve baştan 3 zincir atlayıp 4.zincire batıp bütün zincirlere ikili trabzan yaparak püskülün zemin parçasını oluşturuyoruz.

Bebekler için vans patik yapımı

Püskülün boyunu ne kadar istiyorsanız o uzunlukta püskül için iplerimizi aynı boyda kesiyoruz. Resimde görüldüğü şekilde iplerimizin ucunu birbirine denkleyip ipin kapalı kısmından uçları geçirerek püsküllerimizi ördüğümüz parçaya takıyoruz.

Ardından püsküllerimizin boyunu denklemek için boylarını bir miktar kısaltıyoruz ve patiğin üzerine püskül parçamızı görüldüğü yere yerleştirip dikiyoruz. Son olarak diktiğimiz parça üzerine boncuklarımı dikiyoruz. Vans Patiğimizi tamamlamış olduk…

Güzel günlerde kullanın…

Vans Bebek Patiği Yapımı Resimli Aşamaları

Türkçe Vans Patik Yapımı

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe