Üst Üste Yapılan Su Taşı Örgü Modeli

Merhaba hanımlar şimdi sizlere su taşı örgü modeli yapımı paylaşacağım. Örgü modeli yapımını yelek modeli isterseniz battaniye modeli olarak isterseniz de bluz modeli olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Modelimize ilk olarak zincir çekerek başlıyoruz. Tığın başını dolayıp 5. zincire trabzan yapalım aynı yere toplam 3 adet trabzan yapalım. 3 zincir çekelim aynı yere toplamda 3 adet trabzan daha yapalım. 7 zincir çekelim 1 defa dolayaıp 10. zincire batarak trabzan yapalım. 3 adet trabzan yapalım 3 zincir çekelim aynı yere toplamda 3 adet trabzan daha yapalım. 7 zincir çekelim

1 defa dolayaıp 10. zincire batarak trabzan yapalım. 3 adet trabzan yapalım 3 zincir çekelim aynı yere toplamda 3 adet trabzan daha yapalım. 7 zincir çekelim 1 defa dolayaıp 10. zincire batarak trabzan yapalım. 3 adet trabzan yapalım 3 zincir çekelim aynı yere toplamda 3 adet trabzan daha yapalım. Bu şekilde ilk sırayı tamamlayalım.

3 adet zincir çekelim trabzanlarının üzerine trabzan yapalım yuvaya girelim 3 adet trabzan yapalım 3 zincir çekelim aynı yere 3 adet daha trabzan yapalım yandaki trabzanlara trabzan yapalım. 3 adet zincir çekelim ilk trabzan tepesine trabzan yapalım yuvaya girelim 3 adet trabzan yapalım 3 zincir çekelim aynı yere 3 adet daha trabzan yapalım yandaki trabzanlara trabzan yapalım.

3 adet zincir çekelim trabzanlarının üzerine trabzan yapalım yuvaya girelim 3 adet trabzan yapalım 3 zincir çekelim aynı yere 3 adet daha trabzan yapalım yandaki trabzanlara trabzan yapalım. 3 adet zincir çekelim ilk trabzan tepesine trabzan yapalım yuvaya girelim 3 adet trabzan yapalım 3 zincir çekelim aynı yere 3 adet daha trabzan yapalım yandaki trabzanlara trabzan yapalım. Bu şekilde sırayı tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.