Üçlü Fiyonklu Patik Yapımı – Üçlü Kelebek Patik Yapılışı

269
A+
A-

Üçlü Fiyonklu Patik Yapımı Anlatımlı

Merhaba hanımlar sizler için bugün üçlü fiyonklu patik yapımı konusu paylaşıyorum. Bu üçlü fiyonk modelli bayan patik yapılışı üzerindeki üç adet fiyonk süslemesi ile çok şirin duran bir model. Bu üçlü fiyonk modeli aynı zamanda kelebek motifine de benzediği için buna üçlü kelebek modeli patik yapılışı da diyebiliriz.

Üçlü fiyonklu patik yapımı
Üçlü fiyonklu patik yapımı

Bu oldukça şık fiyonklu örgü patik modeli bana kalırsa tam çeyizlik. Genç kızlarımız bu süslü süslü görünen kelebek motifli bu bayan patik örnekleri ni sevecekler.

Boncuklu Bayan Patik Yapımı için tıklayınız.

Bu basit örgü patik modeli üstündeki fiyonk motiflerini saymazsak tamamı trabzanlardan oluşan yapımı oldukça kolay bir model. Bu yüzden örgü örmeye yeni başlamış ve çok tecrübesi olmayan birçok hanım rahatlıkla yapabileceklerdir.

Fiyonklu yeni patik modeli kullanılan malzemeler:

  • 3 Renk istenilen marka patiklik ip
  • 5 Numara tığ
  • Makas

Üçlü fiyonklu patik yapılışı:

Üçlü fiyonklu patik yapımı

Uç kısmından 13 zincir çekerek 10 tane trabzan yapıyoruz. Köşelerde ikişer arttırma yapılarak iki tarafında 12’şer trabzan olarak ilk sırayı tamamlıyoruz. Sonrasında 6 sıra köşelerde artırma yapılarak devam ediyoruz.

1. sırada düz örülüp fiyonk ve yeşil yaptığımız yere geçiyoruz. 1 fiyonk 3 sıra trabzan yaparak bilek kısmına kadar ilerliyoruz. Sonrasinda yandan ayak uzunlugunuza göre trabzon yaparak devam ediyoruz.

Topuk ve kenar oyasını tamamladıktan sonra bitiyor. Modelimiz.kolay ve çeyizlere yakışacak bir model. Yapacaklara kolay gelsin.

Videolu anlatımla üçlü fiyonk patik yapımı – Bölüm-1

Videolu anlatımla üçlü kelebekli bayan patik yapılışı – Bölüm-2

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe