Üçgen Şal Modeli Yapımı

8.061
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere üçgen şal modeli yapımını paylaşacağım. İster çeyizler için ister günlük kullanmak için örebileceğiniz bir şal modeli. Tığ işi kolaylıkla yapabileceğiniz bir örgü.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ

Yapımı

Üçgen şal modeli için öncelikle zincir çekerek başlayalım. 7 zincir çekelim ilk zincire batalım. Tığa 4 defa sararak fıstık yapalım. Bir zincir çekelim tığa dolayıp aynı yuvaya bir fıstık daha yapalım. Tek seferde çekip kapatalım. Aynı yuvaya 4. Fıstığı yapalım.

Tığa 4 defa sararak fıstık yapalım. Bir zincir çekelim tığa dolayıp aynı yuvaya bir fıstık daha yapalım. Tek seferde çekip kapatalım. Aynı yuvaya 4. Fıstığı yapalım. Tığa 4 defa sararak fıstık yapalım. Bir zincir çekelim tığa dolayıp aynı yuvaya bir fıstık daha yapalım. Tek seferde çekip kapatalım. Aynı yuvaya 4. Fıstığı yapalım.

Kapatıp bir zincir çekelim. Çevirelim ve ilk yuvaya girip ilmeği içinden geçirelim. Bu yuvaya bir fıstık yapalım. Aynı yuvaya 2. Fıstığı yapalım. Kapatalım bir zincir çekip ilmeği genişletelim. Örümcek yapalım. Bir zincir çekelim bir örümcek daha yapalım tığa dolayalım ikinci yuvaya batalım.

Çevirelim ve ilk yuvaya girip ilmeği içinden geçirelim. Bu yuvaya bir fıstık yapalım. Aynı yuvaya 2. Fıstığı yapalım. Kapatalım bir zincir çekip ilmeği genişletelim. Örümcek yapalım. Bir zincir çekelim bir örümcek daha yapalım tığa dolayalım ikinci yuvaya batalım.

Tek seferde kapatalım. Aynı yuvaya ikinci fıstığı yapalım. İkinci sırayı da bu şekilde yapalım. Çevirelim. İlmeği alttan alalım içinden geçirelim bir zincir çekeleim. Tığa dolayalım aynı yuava bir fıstık daha yapalım. Bu şekilde devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.