Üçgen Şal Modeli Yapımı

2
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere üçgen şal modeli yapımını paylaşacağım. Fırfırlı kolayca yapabileceğiniz bir şal modeli. İster çeyizlik ister günlük kullanım için örülebilir.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • 4 numara tığ

Yapımı

Üçgen şal yapımı için ilk olarak 13 tane zincir çekelim. İlk zincirin içinden tığı batıralım ve yuvarlağı oluşturalım. 11 adet zincir çekelim ve ilk zincire batalım. Bir kez ipi dolayalım bir sonraki zincire batalım ve üç ipi tek seferde çıkaralım.

1 kez dolayalım bir sonrakinden batalım iki iki çıkalım. Bir kere dolayalım zincirden tekrar batalım iki iki çıkalım. 1 kere dolayalım bir sonraki zincirden ipi alalım ve önce bir sonra iki sonra iki çıkalım.

Üç seferde çıkalım. İki kez dolayalım bir sonrakinden ip alalım iki iki şeklinde üç seferde çıkalım. İlk sırayı bu şekilde tamamlayalım. 10 tane zincir çekelim ve iki kez dolayalım. Yaprağın baş kısmına batalım iki iki çekelim.

Bu şekilde kare oluşturalım. 3 zincir çekelim iki kere dolayalım ve yaprağın diğer kısmına trabzan yapalım. 3 zincir daha çekelim iki kere dolayalım ve aynı noktaya batalım. Önce bir sonra iki sonra iki şeklinde çıkalım.

Altta bir üstte iki tane olacak şekilde kareleri ayarlayalım. Bir kez dolayalım önce bir sonra iki sonra iki çıkalım. İki defa dolayalım iki iki üç defada çıkalım. Bu şekilde fırfırları yapalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.