Üçgen Şal Modeli Yapımı

17
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere üçgen şal modeli yapımını paylaşacağım. Birden fazla renk kullanarak da yapabileceğiniz harika bir örgü modeli.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ

Yapımı

Üçgen şal modeli yapımı için öncelikle zincir çekelim. İlmeği genişletelim 4 defa sarıp fıstık yapalım tek seferde çekelim. 2 zincir çekelim aynı yuvaya ikinci fıstığı yapalım. Tek seferde kapatalım. Aynı yuvaya üçüncü fıstığı yapalım. 4. fıstığı yapalım ve tek seferde kapatalım. Çevirelim iki fıstık arasına başına dolamadan batalım kısa fıstık yapalım.

Aynı yuvaya bir fıstık daha yapalım. 3 zincir çekelim dolayalım. Bir dolayıp iki defada çektiğimiz trabzan yapalım. Bu şekilde devam edelim. Aynı yuvaya üçüncü fıstığı yapalım. 4. fıstığı yapalım ve tek seferde kapatalım. Çevirelim iki fıstık arasına başına dolamadan batalım kısa fıstık yapalım. Aynı yuvaya bir fıstık daha yapalım.

3 zincir çekelim dolayalım. Bir dolayıp iki defada çektiğimiz trabzan yapalım. Bu şekilde devam edelim. 3 zincir çekelim kenar fıstıklarına geçelim. Fıstıkları kısa şekilde yapalım. 4. sırayı bu şekilde yapalım. 4 zincir çekelim sıradakine batalım. Her birine bir trabzan yapalım. 1 zincir çekelim başına dolamadan batalım.

5. sırayı yapalım. 3 zincir çekelim üç trabzan yapalım her birine bir batalım. 3 zincir ortaya bir yuva yapalım. Trabzanın öbür tarafına bir yuva yapalım 9 trabzan yapalım. Bir dolayıp iki defada çektiğimiz trabzan yapalım. Fıstıkları kısa şekilde yapalım. 4. sırayı bu şekilde yapalım. 4 zincir çekelim sıradakine batalım.

Her birine bir trabzan yapalım. 1 zincir çekelim başına dolamadan batalım. 5. sırayı yapalım. 3 zincir çekelim üç trabzan yapalım her birine bir batalım. 3 zincir ortaya bir yuva yapalım. Trabzanın öbür tarafına bir yuva yapalım 9 trabzan yapalım. Bir dolayıp iki defada çektiğimiz trabzan yapalım. Bu şekilde şalı ilerletelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.