Üçgen Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi örgü modeli yapımı paylaşacağım. Örgü modeli yapımını yazlık bluz modeli olarak yapabilirsiniz. Modeli isterseniz battaniye modeli olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Örgü modeli yapımı için ilk olarak zincir çekerek başlıyalım. Başını almadan 10. zincire batalım sabitliyelim. 5 zincir çekelim sık iğne ile sabitliyelim. Bu şekilde bu sırayı tamamlayalım. 1 zincir çekelim çevirelim boşluğa girelim sık iğne yapalım. Başını alalım yalancı sık iğne yapalım aynı boşluğa 2 defa da çıktığımız trabzan yapalım.

Tığın başını alalım 3 defa da çekelim tepeye 1 alalım 2 defa da çekelim teepeye 1 defa çakma sık iğne yapalım 1 tane sık iğne yapalım. Diğer yuvaya geçelim boşluğa girelim sık iğne yapalım. Başını alalım yalancı sık iğne yapalım aynı boşluğa 2 defa da çıktığımız trabzan yapalım. Tığın başını alalım 3 defa da çekelim tepeye 1 alalım 2 defa da çekelim tepeye 1 defa çakma sık iğne yapalım 1 tane sık iğne yapalım.

Diğer yuvaya geçelim boşluğa girelim sık iğne yapalım. Başını alalım yalancı sık iğne yapalım aynı boşluğa 2 defa da çıktığımız trabzan yapalım. Tığın başını alalım 3 defa da çekelim tepeye 1 alalım 2 defa da çekelim teepeye 1 defa çakma sık iğne yapalım 1 tane sık iğne yapalım. Bu şekilde bu sırayı tamamlayalım.

5 zincir çekelim çevirelim ortaya batalım sık iğne ile 5 zincir çekelim ortaya batalım sık iğne kapatalım. 5 zincir çekelim çevirelim ortaya batalım sık iğne ile 5 zincir çekelim ortaya batalım sık iğne kapatalım. Bu şekilde istediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.