Uçan Kelebek Lif Modeli Yapımı

400
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere lif modeli yapımı paylaşacağım. 3 renk ile yapılan lif modeli isterseniz daha fazla renkle de yapabilirsiniz. Ortadan başlanan örgü modelini çeyizlik olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 adet lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Beyaz iple 6 adet zincir çekelim ilk zincire sabitliyelim. 1 zincir çekelim halkanın içine 3 lü fıstık yapalım. 2 zincir çekelim tekrar fıstık yapalım. Bu şekilde 6 adet fıstık yapalım. 1 zincir çekelim boşluğa 1 fıstık yapalım kapatalım.

Fıstık tepesine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 adet fıstık daha yapalım hepsini birden kapatalım. 1 fıstık yapalım kapatalım. Fıstık tepesine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 adet fıstık daha yapalım hepsini birden kapatalım.

Bu şekilde sırayı tamamlayalım. 1 fıstık yapalım kapatalım. Fıstık tepesine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 adet fıstık daha yapalım hepsini birden kapatalım. Tepeye 1 karşıya 1 fıstık yapalım bu şekilde arttırma yapmış olduk.

Bu mantıkla ilerleyelim. Daha sonra arda pembe rengi kullanalım beyaz ipi kopartmadan aradan geçirelim. Daha sonra siyah iple de aradan geçerek süsleyelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.