Üç Yapraklı Tunus Motifli Tığ Oyası Yapımı

2.339
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere üç yapraklı tunus oyası yapımı paylaşacağım. Tunus işi denince akla ilk gelen örgü modeli olabilir ama sadece örgü modelleri değil tığ ile oya modellerinde de çok güzel oluyor.

Malemeler

  • 3 adet oya ip
  • Tığ
  • Makas
  • Çakmak

Yapımı

Yazmamızın etrafını tığ battısı ile çevirelim. 3 adet zincir çekelim başını 1 alalım tığ battısına girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. 5 zincir çekelim ara noktaya girelim 3 adet zincir çekelim yandaki tığ battısına girip sabitliyelim. 3 zincir çekelim başını 1 alalım tığ battısına girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım.

5 zincir çekelim ara noktaya girelim 3 adet zincir çekelim yandaki tığ battısına girip sabitliyelim. 3 zincir çekelim başını 1 alalım tığ battısına girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. 5 zincir çekelim ara noktaya girelim 3 adet zincir çekelim yandaki tığ battısına girip sabitliyelim. İstediğimiz ara sayısına kadar bu şekilde ilerleyelim.

10 adet zincir çekelim çevirelim ilk tepeye batıp kapatalım çevirelim. 3 adet zincir çekelim yuvaya girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. 10 adet zincir çekelim çevirelim ilk tepeye batıp kapatalım çevirelim. 3 adet zincir çekelim yuvaya girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım.

10 adet zincir çekelim çevirelim ilk tepeye batıp kapatalım çevirelim. 3 adet zincir çekelim yuvaya girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. Daha sonra tunus işlemine geçerek oyamızı tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.