Üç Yapraklı Oya Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere oya modeli yapımını paylaşacağım. Oya modeli yapımında pembe ve yeşil renkler kullanılmıştır isterseniz tek renk olarak da örebilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 renk oya ipi
  • Tığ
  • Çubuk

Yapımı

Üç yapraklı oya modeli yapımı için öncelikle tülbente tığ battı yapalım. Ve vereceğimiz arayı ayarlayalım. İpi alalım ve sıkmadan dolayalım Parmağımıza çıkarabileceğimiz bir şekilde saralım. 15 kez saralım ve ipi keselim. Tığı alalım ve yeşile geçelim.

İpi sabitleyelim halkayı kaydırarak çıkartalım. Bir sık iğneyle yeşili sabitleyelim. 12 tane sık iğne yapalım. 17 zincir çekelim ve karşıya geçelim. Sık iğneyle sabitleyelim. 12 adet sık iğnesi yapalım. 12 tane sık iğne yapalım. 17 zincir çekelim ve karşıya geçelim. Sık iğneyle sabitleyelim. 12 adet sık iğnesi yapalım.

Fazla ipi kesip bastıralım. Karşısına da 12 tane sık iğne yapalım. 6 zincir çekelim hepsinin altından geçelim. Fiyonk yapar gibi çekip sabitleyelim. İpin ucunu alalım 4 adet sık iğne yapalım ve ortalayalım. 6 zincirle dönelim ilk sık iğneye girelim ve ipi sabitleyelim.

Yuvaya sık iğneyle girelim. 1 zincir çekelim ve çubuğa geçelim. Yuvaya girelim ipin ucunu alalım dibinde iki adet zincir çekip takalım.Yuvaya içerine girelim ipin ucunu alalım dibinde iki adet zincir çekip takalım. Yuvaya içine girelim ipin ucunu alalım dibinde iki adet zincir çekip takalım. Yuvaya girelim ipin ucunu alalım dibinde iki adet zincir çekip takalım.

Bir sık iğnesiyle sabitleyelim. Pembe ipe geçelim. Düz taraftan iki ilmek alalım içine sık iğneyle girelim. İki ilmeğin içine girelim ipin ucunu alalım zincir çekelim. İpin ucunu alıp zincir çekelim. 7 adet ilmek toplayalım ve bu noktada tunus yapalım. Motifi tamamladıktan sonra belirlediğimiz araya göre üstüne motifimizi yerleştirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.