Üç Yapraklı Çiçek Tığ Oyası Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere üç yapraklı çiçek tığ oyası yapımını paylaşacağım. Hoş gözüken zarif bir model. Oya örmeye yeni başlayanlar için uygun olacak kolay bir oya modeli.

Malzemeler

  • 3 renk oya ipi
  • Tığ

Yapımı

Tığ oyası modeli yapımı için 4 zincir çekip tığ batıya girip kapatalım. Araya bir zincir çekelim kapatalım. Sonra iki sonra iki çıkalım. 4 zincir çekelim aradan girip kapatalım. Önce bir sonra iki sonra iki kapatalım. Pimpirikli trabzanlar yapalım.

6 adet zincir çekelim ve serum halkayı sabitleyelim. İki zincir çekelim başına bir dolayalım halkanın içine girelim. İki iki çekelim. Başına iki alıp halkaya batalım iki iki çekelim. Başına iki alıp girelim. Önce bir sonra iki sonra iki çekelim.

5 adet zincir çekelim son trabzandan girip kapatalım. 5 sık iğnesi yaparak çıkalım. Yuvaya girelim 6. sık iğnede sabitleyelim. Yaprağı yapalım. 6 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım. Tekrar yaprak yapalım.

Başına bir alıp girelim. İki iki iki çekelim. Bu şekilde devam edelim. Kırmızı ipe geçip sabitleyelim. 12 zincir çekelim. İpin altından girelim dibinde zincir çekip uzatalım.

Zincirin altından alalım dibinde zincir çekip uzatalım. 16 adet ilmek çekelim. Hepsini tek seferde çıkalım. Her iki ilmeği kapatalım. Sıkılayalım. Bu şekilde ilk yaprakları sonra çiçekleri örerek oyayı ilerletelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.