Üç İlmekle Başlanan Patik Yapımı

217
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere üç ilmekle başlanan patik yapımı paylaşacağım. Patik modeli yapımın da şiş ile örülen örgü modeli. Aralar da renk geçişi patik modeli yapanların çok beğenisini alacak.

Malzemeler

  • 2 adet patiklik ip
  • 3 numara şiş
  • İğne
  • Makas

Yapımı

Modelimize 3 ilmek atarak başlıyalım. İlk ilmeği örmeden alalım 1 ilmek atalım şişimize diğer ilmeği ters örgü olarak en son ilmeği örmeden 1 ilmek daha atalım şişe arttıma yapalım en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. çevirelim.

İlk ilmeği örmeden alalım 1 adet arttırma yapalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği örmeden 1 ilmek daha atalım şişe arttıma yapalım en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım

1 ilmek atalım şişimize diğer ilmeği ters örgü olarak en son ilmeği örmeden 1 ilmek daha atalım şişe arttıma yapalım en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım 1 adet arttırma yapalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği örmeden 1 ilmek daha atalım şişe arttıma yapalım en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. çevirelim.

Bu şekilde topla ilmek sayımız 49 olana kadar devam edelim. Daha sonra diğer renge geçelim her 2 sırada bir renk değişimi yapalım istediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim. Daha sonra sağ ve sol kısımlardan eksiltme yapalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.