Üç Boyutlu Örgü tuğla Modeli Yapımı – Gerçekçi Tuğla Örgü Örneği Yapılışı

Üç Boyutlu Örgü Tuğla Modeli Yapımı

Merhaba sevgili örgü severler bugün sizlere üç boyutlu örgü tuğla modeli yapımı konusunu anlatacağım. Daha önce tuğla örgü modeli ile bere yapımı anlatmıştım. Ama bu model gerçek bir duvar gibi görünüyor. En gerçekçi görünen 3 boyutlu tuğla örgü modeli nasıl yapılır merak ediyorsanız konuyu okumaya devam ediniz.

Üç boyutlu örgü tuğla modeli yapımı
Üç boyutlu örgü tuğla modeli yapımı

Şu resme bakarsanız görürsünüz ki bir bahçe duvarını andıran bir görünümü var. Tabi yetenekli hanımlar bu üç boyutlu tuğlalı örgü modeli ni onlarca değişik varyasyonunu yapmışlar. sizlere aşağıda bunları resimli galeri olarak paylaşacağım.

Üç Boyutlu Amigurumi Çilek Yapılışı için buraya tıklayınız.

Burada şiş örgü ile 3 boyutlu tuğla modeli yapılışı anlatacağız. Tığ ile nasıl yapıldığını sonradan ayrı bir konu olarak paylaşacağım. Şimdi bu modele başlarken 6’nın katları artı 5 şeklinde inmek atıyoruz. Yani 6’nın katı ne olabilir mesela 60 ya da 5 tane ekstradan ilmek ekliyoruz ve 65 ilmekle başlıyoruz.

Üç boyutlu örgü tuğla modeli yapımı
Üç boyutlu örgü tuğla modeli yapımı

Peki bu üç boyutlu tuğla örneği ile neler yapabiliriz. Örgü bebek yelekleri yapabiliriz, Örgü kazak örnekleri yapabiliriz, bere modelleri yapabiliriz. Hatta çok güzel yastık kılıfı yapabiliriz. Kendisi çok şık duran zengin gösteren bir model olduğu için her ne yapsanız ona çok yakışacaktır.

3D Çiçek Yapılışı Videolu Anlatımlı

Model aynı şeyin tekrarı ile devam bir şiş örneği. dolayısı ile bir örgü ye adapte etmek öyle çok zor değil. Mesela bir örgüde lastik örgü yaptınız sonrasında bu 3 boyutlu tuğla modelini yapacaksınız. Bunun için ilk sırayı düz örüyorsunuz ve ikinci sırayı ters örüyoruz. onrasında ise tuğla desenini oluşturacağımız iple devam edebilirsiniz.

3 Boyutlu Tuğla Örgü Örnekleri

Şimdi sizleri 23 adet 3 boyutlu tuğla örgü modelleri ile baş başa bırakıyorum. Buradan bu örnek ile neler yapabilirsiniz size fikir verecektir.

Videolu Anlatımla 3 Boyutlu Tuğla Modeli Yapımı

Türkçe anlatımla Üç Boyutlu Tuğla Örneği Yapılışı

Alternatif olarak Türkçe anlatımlı 3 boyutlu tuğla desenli örgü yapılışı

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe