Üç Boyutlu Çiçek Yapımı – 3D Örgü Çiçek Yapımı Resimli – Videolu Anlatım

Tığ İşi Örgü Üç Boyutlu Çiçek Yapımı

Merhaba güzel ve becerikli hanımlar.  Bugün sizlerle spiral şekilde kat kat olan üç boyutlu çiçek yapımı konusunu anlatacağım. Bunun yanında örgü yaprak modelleri ekleyerek daha çarpıcı ve daha gerçekçi görünmesini sağlayabilirsiniz. Üç boyutlu çiçek yapımı için sizlere hemen yukarıda videolu anlatım hazırladık. Ayrıca aşağıda adım adım resimli anlatım ile yazılı açıklamalar ekledik.

Burada size anlatacağım üç boyutlu çiçek yapımı ile sizde çeşit çeşit örgü çiçek modelleri yapabilirsiniz. Örgü ile severke uğraşan bir çok bayan 3 boyutlu çiçek yapımı işi ile yaptığı bir çok 3D çiçek modellerini süs olarak kullanıyorlar .ekmece saplarına takıyorlar, buz dolabı kapağına takıyorlar.

Örgü üç boyutlu çiçek yapımı

Örgü üç boyutlu çiçek yapımı

Kız bebekler için yapılan örgü hırka modelleri için yakaya dikiliyor. Örgü bere ve şapka modellerinde süs olarak kullanılıyor.

Malum kış ayı kendiniz ve çocuklarınız için ördüğünüz kışlık örgü bandana modelleri için, örgü terlik modelleri için, dekoratif örgü yastık yapımı için, örgü bebek battaniyesi yapımı için bu ve benzeri 3 boyutlu çiçek modelleri ile süsleyebilir ve unları tıpkı birer broş gibi kullanabilirsiniz.

Örgü üç boyutlu çiçek yapımı

Örgü üç boyutlu çiçek yapımı

Yapacağınız bu üç boyutlu çiçek modeli içi çiçeğin ortasına bir tane büyük inci koyabilirsiniz, isterseniz yaprakların kenarlarına küçük incilerden dikebilirsiniz, böylece daha da dikkat çekici bir çiçeğiniz olabilir.

Unutmayın: Üç boyutlu örgü modelleri her zaman çok ilgi çekiyor çünkü gerçek gibi görünürler. Örgü aplike modellerine göre çok daha alımlı olurlar.

Şimdi isterseniz üç boyutlu çiçek nasıl yapılır anlatmaya başlayalım.

Şimdi sizlerle birlikte resimlerle adım adım üç boyutlu kat kat çiçek yapımı anlatmaya başlayalım.

Üç boyutlu katlı çiçek yapılışı için gerekli malzemeler :

  • Örgü ipi (akrilik ip) sarı renk
  • Tığ 2.5 numara
  • Makas
  • İnciler

 

Elimize alıyoruz sarı örgü ipini ve altı tane zincir çekiyoruz ve bu zinciri daire olacak şekilde birleştiriyoruz.Bu ada ebruli renkte bir ip kullandım, bu ipin başı, bu yüzden arada başka renkler var.

Sonra üç tane zincir çekiyoruz ve altıncı zincire batıp bir tane ikili trabzan yapıyoruz. Yine üç tane zincir çekiyoruz ve bir önce oluşan halkanın trabzanına batıyoruz.

Düğmeli örgü broş nasıl yapılır öğrenmek için bu konuya bakabilirsiniz hanımlar.

Bu trabzanı yaptığımız yere zinciri de sayarak altı tane trabzan ile dolduruyoruz. Trabzandan sonra bir tane sık iğne yapıyoruz temelimiz olan altı zincirli halkaya batıyoruz. Sonra üç tane zincir çekiyoruz.

Temel halkaya batıyoruz bir tane ikili trabzan yapıyoruz. Yine üç tane zincir çekiyoruz. Bir altta oluşan halkaya batıyoruz ve oraya batıp 5 tane ikili trabzan yapıyoruz. Sonra temel halkaya batıp bir tane sık iğne yapıyoruz.

Bu yapraklardan sekiz tane yapana kadar bu halkayı dolduruyoruz.

Popcorn çiçekli battaniye yapımı konumuza baktınız mı hanımlar

Halkaya battıkça sık iğnenin ilmekleri birbirine çok yakın olmalarını sağlayın ki yapraklar çoğaldıkça sekiz tane yaprak sığdırmak zorlaşacak.

Yaprakları yapmayı bitirince son yaptığımız sık iğneden sonra sıraya ilk başlarken üç tane zincirimiz vardı bu zincirin ilkine batıp ilmek kaydırma ile üçüncü ilmeğe kadar ilmeğimizi kaydırıyoruz. Sonra çiçeğin arka tarafına geçiyoruz ve sık iğne yaptığımız yere batıyoruz.

Örgü üç boyutlu çiçek yapımı

Örgü üç boyutlu çiçek yapımı

Sonra üç tane zincir çekiyoruz ve diğer yaprağın üçüncü zincirine batıyoruz. Bu zinciri oraya taktırıyoruz, bu sırada her yaprağa aynı zincir sayısını yapıp üçüncü zincirine batıyoruz.

Her üç zinciri çekip diğer yaprağın dikine düşen üçüncü zincirine batıyoruz. Üçüncü zincire batıp ilmekleri birleştiriyoruz.

Çiçeğimizin yaprakları düzenlendi ve çiçeğimizin arka tarafı böyle görünüyor.

İkinci yapraklar: Yeni sıraya başlarken yine üç tane zincir çekiyoruz ve yatay şekilde çiçeğin arkasında oluşan zincire batıp beş tane ikili trabzan yapıyoruz.

Kızlar papatya aplike süslemeli bebek battaniyesi yapımı konusuna mutlaka bakmalısınız.

Sonuncusunu ( yedinci) bir tane sık iğne yapıyoruz diğer zincire geçiyoruz sık iğne yapıyoruz ve üç tane zincir çekiyoruz. Beş tane trabzan yapıyoruz, bir tane sık iğne, diğer zincire geçiyoruz, bu sıralama ile devam ediyoruz.

Burada diğer zincire geçince sık iğne yaparak başlıyoruz ve sık iğnenin üzerine üç tane zincir çektik ve beş tane trabzan yapıyoruz ve bir tane sık iğne.

Aynı şekilde örgümüzü yapıyoruz ve çiçeğin ikinci yaprakları da hazır.

Son yapraktaki sık iğneden sonra ilmek kaydırma ile ikinci zincire geliyoruz. Çiçeğin arkasına geçiyoruz ve dört tane zincir çekiyoruz ve çiçeğin arkasından diğer iki yaprak arasındaki sık iğneye batıp zinciri tutturuyoruz.

Çiçeğin arkasındaki iki çiçek arasındaki sık iğneye zinciri taktırıyoruz ve zinciri taktırdığımızda böyle sağdaki gibi görünüyor.

Bu da zincirlerin bitmiş hali.Buradaki dolguları yaparken üç tane zincir çekiyoruz. Tığımıza iki kez ip doluyoruz ve burada üçlü trabzan yapıyoruz. Beş tane üçlü trabzan ile zincirimizi dolduruyoruz ve iki zincir çekip zincire batıyoruz sık iğne yaparak  diğer yatay zincire geçiyoruz.

Tığımıza iki kere ip doluyoruz üçlü trabzanları yapabilmek için. İlk yapılan iki zinciri de sayarak altı tane trabzan ile zinciri dolduruyoruz. Burada iki zincir çekiyoruz ve aynı zincire batıyoruz.

Diğer yatay zincire geçtik ve bir tane sık iğne yaptık. İki tane zincir çektik, tığımıza iki kez ip doladık ve beş tane üçlü trabzan yapıyoruz. Sonunda yine iki zincir çekiyoruz ve aynı yere batıyoruz.

Yavaş yavaş sıra ilerliyor, son sıradaki yapraklar da hazır oluyor.

Videolu Anlatımla Tığ İşi Üç Boyutlu Çiçek Yapımı

Spiral şekilde katkat üç boyutlu çiçek yapımı konumuz burada bitti.

Elimden geldiği kadar sizlere üç boyutlu örgü çiçek yapımı anlatmaya çalıştım. Sizlere daha sonra kat kat çiçek nasıl yapılır onun detaylı konusunu anlatacağım inşallah.

Sizlere daha bir çok örgü çiçek yapımı resimli anlatım konuları paylaşacağım.

Burada aynı zaman da tığ ile çiçek nasıl yapılır on da görmüş oldunuz.

Facebook Yorum
1
5

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe