Üç Ananas Tığ Oyası Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere üç ananas tığ oyası yapımını paylaşacağım. Bu oya modelini hem çeyizlerde hem günlük hayatta kullanabilirsiniz. Bu oya modelinde üç renk kullanılmıştır isterseniz her çiçeği farklı renkte yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 renk oya ipi
  • Tığ

Yapımı

Üç ananas tığ oyası yapımı için öncelikle örümcek çekelim. Başına iki alalım iki atlayıp girelim. Önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 5 zincir çekelim araya girip kapatalım. 5 zincir çekelim girip kapatalım. Tekrar 5 zincir çekelim araya girip kapatalım. 6 sık iğnesi yapıp aşağı inelim. Yandaki tığ battıda sabitleyelim. Girip kapatalım.

Bir adet örümcek çekelim. Başına iki alalım iki atlayıp girelim. Önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 5 zincir çekelim araya girip kapatalım. 5 zincir çekelim girip kapatalım. Tekrar 5 zincir çekelim araya girip kapatalım. 6 sık iğnesi yapıp aşağı inelim.

Yandaki tığ battıda sabitleyelim. Bu şekilde arayı belirleyelim Bir adet örümcek çekelim. Başına iki alalım iki atlayıp girelim. Önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 5 zincir çekelim araya girip kapatalım. 6 sık iğnesi yapıp aşağı inelim. Yandaki tığ battıda sabitleyelim. 7 zincirle dönelim ve yuva oluşturalım. 4 zincir çekelim dönelim. İki iki çekelim.

Başına iki alıp yuvaya girelim iki iki çekelim. 3 trabzan oluşturalım. 3 zincir çekelim başına iki alalım tekrar girelim iki iki iki çekelim. Başına iki alıp girelim ikişer ikiler çekelim. Yine iki iki çekerek üç trabzan yapalım. Pembe ipe geçelim ve sabitleyelim. 1

2 adet zincir çekelim ve yuva içine girip kapartalım düzüne dönelim ve sık iğne yapalım. Toplamda 6 sık iğne yapalım. 3 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım. Tekrar 6 sık iğne yapalım yeşil yuvaya sabitleyelim. Ardından 14 adet zincir çekelim. Tersinden örmeye devam edelim.

Beyaz ipe geçelim. 12 adet zincir çekelim ve yuva içine girip kapartalım düzüne dönelim ve sık iğne yapalım. Toplamda 6 sık iğne yapalım. 3 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım. Tekrar 6 sık iğne yapalım yeşil yuvaya sabitleyelim. Ardından 14 adet zincir çekelim. Tersinden örmeye devam edelim. Bu şekilde tekrarlayarak devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.