Tunus Yapraklı Tığ İşi Oya Modeli

Merhaba hanımlar bugün sizlere tunus motifli tığ işi oya modeli yapımını paylaşacağım. Tunus örgüsü sevenler için çok kolay olacak bir oya modeli. Bu oya modelini ister çeyizler için ister günlük kullanım için örebilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 renk oya ipi
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Tunus yapraklı oya modeli yapımı için öncelikle tülbente tığ battı yaparak başlayalım. İpi sabitleyelim ve 3 adet zincir çekelim başına bir alalım yandaki tığ battı ya girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 4 zincir çekelim aradan girip kapatalım. 3 zincir çekelim başına bir alalım yandakine girelim ve kapatalım.

4 zincir çekelim aradan girip kapatalım. 3 adet zincir çekelim başına bir alalım yandaki tığ battı ya girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 4 zincir çekelim aradan girip kapatalım. 3 zincir çekelim başına bir alalım yandakine girelim ve kapatalım. 4 zincir çekelim aradan girip kapatalım. Bu şekilde vereceğimiz arayı ayarlayalım.

İlk yuvaya girelim iki zinciri kapatalım. 3 zincir çekelim yandakine girip kapatalım. 3 zincir çekelim ve kapatalım. 2 zincirle dönüş yapalım. İlk yuvaya girelim ortasına girip eksiltelim. 5 zincir çekelim son yuvayı yapalım. 7 zincir çekelim ve dönelim 7 zincirin üzerine yaprağı yapalım.

Zincirin altından girip ipin ucunu alalım. Altından girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim. Altından girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim.Altından girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim. 8 ilmek toplayalım. İki kapatalım geri gidelim.

İpin ucunu alalım iki kapatalım. 7 zincirin üzerine yaprağı yapalım. Zincirin altından girip ipin ucunu alalım. Altından girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim. Altından girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim.

Altından girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim. 8 ilmek toplayalım. İki kapatalım geri gidelim. İpin ucunu alalım iki kapatalım.Bu şekilde iki yaprak yapalım. Pembe ipe geçelim ve sabitleyelim. 8 ilmek çıkaralım.

Yuvaya girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim. Yuvaya giriş yapalı ipin ucunu alıp dibinde zincir çekelim. İpin ucunu alalım iki kapatalım. İki kapatarak devam edelim. Bu şekilde renkli iki yaprağı oluşturalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.