Tunus Yapraklı Keloğlan Tığ Oyası Yapımı

787
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ oyası yapımı paylaşacağım. Tığ oyası yapımı tunus işi olarak daha öncede paylaşmıştık. Bu günde sizlere tığ oyası yapımı ile tunus işi oya modeli yapımını anlatacağım.

Malzemeler

  • 3 adet oya ipi
  • Tığ
  • Makas
  • Çakmak

Yapımı

Oya modeli yapımı için 3 zincir çekelim başına 1 alalım yandaki tığ battısına girelim önce 1 sonra 2 sonra de çekelim. 3 zincir çekelim başına 1 alalım yandaki tığ battısına girelim önce 1 sonra 2 sonra de çekelim. 4 zincir çekeip aradan girip kapatalım. 3 zincir çekelim başına 1 alalım yandaki tığ battısına girelim önce 1 sonra 2 sonra de çekelim. 4 zincir çekip aradan girip kapatalım.

3 zincir çek yandaki tığ battısna gir kapat 5 tane bu işlemi yapalım. 2 zincir çekelim çevirelim ilk tığ battısının içine girip kapatalım. 7 zincir çekelim çevirelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim tutalım girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim tutalım ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim tutalım girelim.

İpin ucunu alalım dibinde zincir çekelim tutalım bu şekilde 8 tane ilmek toplayalım. İpin ucunu alalım 2 er 2 er çıkaralım. 7 zincir çekelim çevirelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim tutalım girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim tutalım ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim tutalım girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim tutalım bu şekilde 8 tane ilmek toplayalım. İpin ucunu alalım 2 er 2 er çıkaralım. Bu şekilde yaprakları tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.