Tunus İşi Zigzag Örgü Modeli Yapımı

2.575
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tunus işi zigzag örgü modeli yapımı paylaşacağım. Tunus işi yaparken ilmekleri çıkarmak sonra ilmekleri toplamak gerekiyor bu örgü modelinde aynı şekilde yaparken zigzag örgü modelini de vererek ilerliyoruz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tunus şişi
  • Makas

Yapımı

İlk olarak zincir atarak başlıyoruz. İstediğimiz boyuta göre zincir atalım ben 25 adet zincir atıyorum. Yandaki zincire batarak ilmek alalım tığımız da kalacak. Sıra sonuna kadar ilmekleri alalım. Sıra sonunda ilmekleri tek tek tığımızdan çıkaralım.

Sıra başına gelince sıradaki ilmeği alalım tekrar diğeride alalım 5 adet ilmek alalım 6. ilmeği sağ tarafın baoşluğuna batarak ilmek alalım 6. ilmeğide alalım 6. ilmeğin sol tarafındaki ilmeği de alalım. Sıradaki ilmeği alalım tekrar diğeride alalım 5 adet ilmek alalım 6. ilmeği sağ tarafın baoşluğuna batarak ilmek alalım 6. ilmeğide alalım

6. ilmeğin sol tarafındaki ilmeği de alalım. Sıradaki ilmeği alalım tekrar diğeride alalım 5 adet ilmek alalım 6. ilmeği sağ tarafın baoşluğuna batarak ilmek alalım 6. ilmeğide alalım 6. ilmeğin sol tarafındaki ilmeği de alalım. Sıra sonuna kadar bu şekilde ilerleyelim. Sıra sonunda ilmekleri tek tek tığımızdan çıkaralım. Sıra başına gelince sıradaki ilmeği atlayalım diğer ilemeği alalım toplam da 5 adet ilmek alalım. 6. ilmeği sağ tarafın baoşluğuna batarak ilmek alalım 6. ilmeğide alalım 6. ilmeğin sol tarafındaki ilmeği de alalım.

Sıradaki ilmeği alalım tekrar diğeride alalım 5 adet ilmek alalım 6. ilmeği sağ tarafın baoşluğuna batarak ilmek alalım 6. ilmeğide alalım 6. ilmeğin sol tarafındaki ilmeği de alalım. Sıradaki ilmeği alalım tekrar diğeride alalım

5 adet ilmek alalım 6. ilmeği sağ tarafın baoşluğuna batarak ilmek alalım 6. ilmeğide alalım 6. ilmeğin sol tarafındaki ilmeği de alalım. Sıra sonuna kadar bu şekilde ilerleyelim. Sıra sonunda ilmekleri tek tek tığımızdan çıkaralım. Sıra başına gelince sıradaki ilmeği atlayalım diğer ilemeği alalım toplam da 5 adet ilmek alalım. Bu şekilde ilerleyelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.