Tunus İşi Patik Yapımı

78
A+
A-

Merhaba hanımlar bugun sizlere tunuş işi patik yapımını paylaşacağım. Çeyizler için örebileceğiniz harika bir patik modeli. Günlük olarak da kullanabileciğiniz rahat bir örgü modeli.

Malzemeler

  • 3 renk ip
  • Tunus şişi
  • Makas

Yapımı

Tunuş işi patik yapımı için öncelikle 23 ilmekle başlayalım. 24 zincir çekelim. 2. zincire batalım ilmek alıp şişte bırakalım. 23 tane ilmeği aynı şekilde örelim. Eliniz sıkıysa 25 ilmek de başlayabilirsiniz. Önce tek sonra dolayıp iki iki çekerek dönelim.

Dolayalım ve iki çekelim dolayıp iki iki çekelim başa kadar bu şekilde gelelim. Hemen desene geçelim. 4 ilmekten sonra yeşil ipe geçelim ilmek alalım birbirine bağlayalım. Batalım iki ilmek alalım krem iple 2 ilmek alalım. 3 krem iki yeşil ilmek alalım. Ardından 1 krem 2 yeşil yapalım. 3 krem 3 yeşil yaparak örelim.

4 kremle sırayı tamamlayalım. Dönüşte ilk tek çekelim. Dolayıp çekelim. İki iki çekelim. Krem ipi alalım iki iki çekelim yeşile gelince yeşille çekelim. Her rengi kendi rengiyle çekelim. İkinci sırayı da tamamlayalım. Krem iple 5 ilmek yapalım. 2 yeşil 3 tane krem ile devam edelim.

Bir krem iki yeşil devam edelim. Kalan ilmekleri de krem yapalım. Son ilmeği de alıp 5 tane yapalım. Dönüşte tek sonrakileri iki iki çekelim her rengi kendi ipiyle tekrardan çekelim. Dolayıp çekelim. İki iki çekelim. Krem ipi alalım iki iki çekelim yeşile gelince yeşille çekelim.

Her rengi kendi rengiyle çekelim. İkinci sırayı da tamamlayalım. Krem iple 5 ilmek yapalım. 2 yeşil 3 tane krem ile devam edelim. Bir krem iki yeşil devam edelim. Kalan ilmekleri de krem yapalım. Son ilmeği de alıp 5 tane yapalım. Dönüşte tek sonrakileri iki iki çekelim her rengi kendi ipiyle tekrardan çekelim. Bu şekilde patiğimizi devam ettirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.