Tunus İşi Oya Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere tunus işi oya modeli yapımını paylaşacağım. Bu oya modelini sadece beyaz renk yaparak gelin çeyizleri için de örebilirsiniz. Tunus severler için harika bir oya modeli.

Malzemeler

  • 3 renk oya ipi
  • Tığ

Yapımı

Tunus işi oya modeli yapımı için öncelikle 12 tane zincir çekelim. İlk noktaya batarak sabitleyelim. Bir yuva oluşturalım. 8 adet zincir çekelim ve başına iki alalım yuvaya girelim iki iki iki çekelim. 5 zincir çekelim başına iki alalım yuvaya girelim iki iki iki çekelim.

5 zincir çekelim başına iki alalım yuvaya girelim iki iki çekelim. 5 zincir çekelim başına iki alalım oluşturduğumuz yuvaya girelim iki iki iki çekelim. 4. zincire batalım ipin ucunu alıp sabitleyelim. İlk yuvanın içine bir sık iğneyle girelim.

1 zincir çekelim yuvaya girip ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim. Yuva içerisine girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim. 5 zincir çekelim ilk yuvaya girelim ve kapatalım. 1 zincir çekelim yandaki boşluğa girleim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim. 1 zincir çekelim yandaki boşluğa girleim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim.

Bu şekilde eksiltelim. İpin ucnu alıp iki kapatalım. 5 zincir çekelim dibindeki yuvada kapatalım. Yandaki yuvaya girelim ipin ucu alalım dibinde zincir çekelim.5 zincir çekelim dibindeki yuvada kapatalım. Yandaki yuvaya girelim ipin ucu alalım dibinde zincir çekelim.

Bu şekilde devam edelim. Yeşil ipe geçelim yuva içine girip ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim. İpin ucunu alıp iki kapatalım. Dibindeki yuvaya girip 5 zinciri kapatalım. Yandaki yuvaya girelim ipin ucu alalım dibinde zincir çekelim. Bu şekilde motifi tamamlayalım ve tığ battının üzerine dikelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.