Tunus İşi Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere tunus işi örgü modeli yapımını paylaşacağım. Bu örgü örneğini yelek, patik ve atkılar için kullanabilirsiniz. Örgüye yeni başlayanların kolaylıkla yapabileceği bir tunus işi örgü modeli.

Malzemeler

  • Patiklik ip
  • 4 numara tığ

Yapımı

Tunus işi örgü modeli yapımı için zincir çekerek başlayalım. İlk ilmeği alalım ve çıkaralım. Her bir ilmekten batıp başına ip almadan ilmek çıkaralım. Bu şekilde tunus işi yapmaya başlayalım. Sırayı tamamlayalım.

Sırayı iki iki çıkararak tamamlayalım. İki iki keserek geriye doğru gidelim. Üç ilmeği alalım ve tığı geçirip toplayalım. Birinciyi başta bırakalm. Tepeye bir kez saralım aynı yerden bir tane daha alıp geçirelim.

Yandaki ilmeği tek olarak örelim. 3 ilmek alalım ve toplayalım. Tepeye alalım ve tekrardan üçe çıkaralım. Bir tanesini tek alalım. Üçünü bir toplayalım. Başına bir ilmek alalım üçünün içinden geçerek artıralım.

Bir tek bir üçlü yapalım. Bir üst sırada da aynı şekilde iki iki keserek devam edelim. Çift çift sıra başına kadar çıkaralım. İstediğiniz boyuta gelene kadar bu şekilde örebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.