Tunus İşi Kapşonlu Bebek Hırkası Yapımı – Tunus İşi Bebek Hırkası

19.623
A+
A-

Tunus İşi Kapşonlu Hırka Nasıl Yapılır ?

Sevgili arkadaşlar bu konumuzda sizlere tunus işi kapşonlu bebek hırkası anlatacağım. Burada yapılışını detaylıca bahsedeceğimiz tunus işi bebek hırkası yapılışı çok hoşunuza gidecek. Hem erkek çocuklarımız için hem de kız çocuklarımız için rahatlıkla uygulayabileceğiniz harika bir tunus işi hırka modelini.

Tunus işi kapüşonlu bebek hırkası yapımı
Tunus işi kapüşonlu bebek hırkası yapımı

Ben erkek çocukları için yaptığımdan mavi renk ip tercih ettim ve detaylarına beyaz ekledim. Siz kız çocukları için yaparsanız rengini değiştirebilirsiniz veya kız-erkek ikisini orta kullanabileceği bir ip tercih edebilirsiniz.

Tunus İşi Nasıl Yapılır ?

Benim hırkam 2-3 yaz çocuklarımız için uygundur. Ben kapşonlu bebek hırkası yapımı na kapşon kısmından yani şapkasından başladım. Siz de aynı ölçüleri yaparak 2-3 yaş çocuklarımız için yapabilirsiniz.

Tunus işi kapüşonlu bebek hırkası yapımı
Tunus işi kapüşonlu bebek hırkası yapımı

Aynı zamanda beden ölçü tablosu kullandım. Beden ölçü tablosunun her ölçüsünün 1-2 santim fazlasını kullandım. Biraz daha büyük olsun istedim ondan dolayı birazcık büyüttüm ölçüleri. Hem bu sene giysin hem de seneye giysin dedim.

Tunus İşi Bere Yapımı Detaylı Anlatım

Sizde çocuğunuzu beden ölçülerine göre yaşına göre beden ölçü tablosu kullanabilirsiniz veya daha büyük yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize kalmış bir şeydir arkadaşlar.

Yukarıda da dediğim gibi tunus işi beremizi örmeye şapkasından başladım ve aşağı doğru ilerledim. Siz dilerseniz yakadan başlayıp sonra da şapka ekleyebilirsiniz.

Arkadaşlar şimdi dilerseniz hemen videomuzun yapım aşamasına geçelim.

Kapşonlu tunus işi bebek hırkası yapımı için gerekli malzemelerimiz nlerdir.

  • Nako lüks Minnoş ipim var.
  • 5 Adet orta boy düğmelerim var.
  • 4 Numaralı tunus şişim var. Dilerseniz 3,5 numara da kullanabilirsiniz.

Ahududu Örgü Modeli Hırka Yapımı

Vereceğim ölçüler arkadaşlar sizin elinizin ayarına göre ve kademelere göre değişebilir. O yüzden ilerleyen zamanlarda sizlere santim olarak aktaracağım. İlk olarak kapşondan başlamalı 90 tane zincirimi yaptım.

Şimdi sizleri kapşonlu bebek hırkası yapımı videomuz ile baş başa bırakıyorum.

Tunus İşi Kapşonlu Bebek Hırkası Yapımı Videolu Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.